Організатор саміту Європейської політичної спільноти став ціллю кібератак DDoS
Джерело: Reuters
Уряд Іспанії заявив у п’ятницю, 6 жовтня, що кілька державних і приватних вебсайтів, у тому числі в місті Гранада, де проходить саміт Європейської політичної спільноти, стали мішенню проросійських хакерів і зазнали кібератаки типу “відмова в обслуговуванні” (DDoS).
У заяві сказано, що всі служби повернулися до нормального режиму після незначних збоїв, відтак посилено спостереження та заходи безпеки “після хвилі кібератак, яких зазнали різні іспанські інституції, що збіглося з неформальним самітом” лідерів Європейського Союзу.
Хакерська група NoName, яка заявила, що стоїть за кібератаками в Іспанії, часто вдається до таких дій проти країн, які підтримують Україну.
В заяві NoName йдеться про переговори, що відбулися в Гранаді в четвер між президентом України Володимиром Зеленським та прем’єр-міністром Іспанії Педро Санчесом.
“Схоже, що іспанський сегмент Інтернету чекав нашого візиту, тому ми поспішаємо атакувати його DDoS-ракетами великої дальності!” – йдеться в заяві NoName.
- Офіційний вебсайт британської монархії зазнав кібератаки, яка порушила його функціонування.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
- Кіберфахівці Служби безпеки систематично протидіють загрозам інформаційно-підривної активності ворога та з початку року нейтралізували приблизно 4 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури України.
- Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.
Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.
Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.
В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.
Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.