Отар Довженко спростував інформацію про те, що 44% громадян Ізраїлю брали участь у війні
Джерело: Отар Довженко в Facebook
“Аби зацікавити аудиторію, треба з першого речення дати їй у писок. Наприклад, вражаючим фактом.Ось, наприклад, у цьому 1,7 тисячі разів поширеному повідомленні факт б’є прямо в писок: із 8 мільйонів громадян Ізраїлю у війні брали участь 44%. Вражає! Особливо адептів риторики “та що ж ми за народ такий”. Є маленька проблемка: це брехня”, – написав Отар Довженко.
Він зазначив, що, зокрема, у шестиденній війні воювали 50 тисяч військових — це 2% тогочасного населення, а ще 200 тисяч (8% населення) були в резерві.
У війні Судного дня загалом брали участь близько 400 тисяч військових, що близько 12% тогочасного населення Ізраїлю. У Ліванських війнах брали участь десятки тисяч військових.
“Що ж таке 8 млн і 3,5 млн? Це підігнані під комунікаційну ціль допису (перша применшена, друга перебільшена) кількості населення Ізраїлю і придатних до військової служби громадян Ізраїлю в наш час. Вочевидь вони не можуть бути і не будуть мобілізовані всі вкупі, навіть якщо Ізраїль братиме участь у великій війні типу тієї, яка зараз у нас”, – пояснив Отар.
Регулярна армія Ізраїлю зараз – це 170 тисяч (1,8% населення) та резерв – 465 тисяч (5%).
Якщо врахувати 40 мільйонів населення України, то 1,8% – це 720 тисяч, а 5% – два мільйони.
“Наскільки ми знаємо, в силах оборони зараз до мільйона людей (не всі вони насправді воюють). Звідки взялись два мільйони, яких ми нібито “не можемо зібрати” – знає лише автор; про мету збільшити армію вдвічі я не чув. Наскільки я уявляю, для цього потрібні ресурси, яких в України просто немає. Навіть Росія зі своєю купою нафтодоларів і газоюанів мобілізує сотні тисяч, а не мільйони”, – зазначено в його дописі.
Отар Довженко написав, що “можливо, хтось після прочитання цього поста подумав “боже, як соромно, євреї змогли, а ми ні” і пішов добровольцем”. Проте, на його думку “така гіпотетична можливість” не виправдовує ні брехню авторки допису, ні людей, які поширювали цей допис.
- Росіяни поширюють дезінформацію про нібито плани України мобілізувати 80% чоловіків – Стратком.
У російському полоні на сьогодні перебувають близько 700 бійців полку “Азов”, розповіла керівниця патронатної служби бригади Олена Толкачова. За її словами, кількість полонених становить приблизно 680 осіб, але конкретизувати точну цифру складно через відсутність повної інформації.
Глава фракції “Євросолідарності” Петро Порошенко під час зустрічі з міністром закордонних справ Польщі Радославом Сікорським закликав до зміцнення “повітряного щита” над Україною.
Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Леммі назвав ядерні погрози Росії “пилом в очі” і зазначив, що такі заяви є звичною стратегією Володимира Путіна. Леммі зробив таку заяву під час свого виступу, коментуючи останні загрози з боку російського лідера щодо можливого використання ядерної зброї.
Майже кожна четверта дитина у світі зіштовхнулася з впливом війни напряму, у той час, коли 67% дітей постраждали внаслідок непрямих наслідків. Такі дані були оприлюднені під час четвертого Саміту перших леді та джентльменів у Києві, де представили результати дослідження “Захист дитинства: виміри безпеки для молодого покоління”.
Потенціал оборонно-промислового комплексу України може досягти 20 мільярдів доларів завдяки іноземним інвестиціям, повідомив міністр оборони України Рустем Умєров. Під час панельної дискусії на форумі Yalta European Strategy він наголосив, що нинішні можливості української оборонної промисловості значно перевищують обсяги внутрішнього фінансування.