Падіння режиму Асада в Сирії є поразкою Москви – ISW
Джерело: ISW
За словами аналітиків, швидке повалення режиму Асада в Сирії є стратегічною політичною поразкою для Москви. Це обернулося для Кремля кризою, оскільки він хоче зберегти свою стратегічну військову базу в Сирії.
Зазначається, що Росія втрутилася до Сирії від імені колишнього президента Сирії Башара Асада в 2015 році, щоб забезпечити режим Асада після того, як у 2011 році почалися масові протести в межах більшого руху “Арабська весна”, який спровокував громадянську війну в Сирії та загрожував усуненням Асада.
“Путін тривалий час розглядав “кольорові революції”, які привели до появи нових демократичних урядів у колишніх радянських державах, як загрозу стабільності та безпеці його власного режиму. Путін також ширше виступає проти демократичних рухів, спрямованих на вигнання союзників Кремля авторитарних правителів у всьому світі, оскільки він розглядає ці рухи як перешкоду його зусиллям створити його багатополярний світ, де Росія та ключові авторитарні союзники та партнери Росії відіграють головну роль”, – йдеться в повідомленні.
Згідно з повідомленням, нездатність Росії зміцнювати режим Асада в умовах швидкого наступу сирійської опозиції по всій країні також підірве авторитет Росії як надійного та ефективного безпекового партнера у всьому світі. Зрештою це негативно позначиться на здатності Путіна заручитися підтримкою в усьому світі для багатополярного світу, який він бажає створити.
“Швидке падіння режиму Асада в Сирії – режиму, який Кремль допомагав підтримувати з 2015 року – є стратегічною політичною поразкою Москви”, – зазначили аналітики.
- У Сирії в неділю, 8 грудня, по всій країні відбуваються святкові мітинги після оголошення сирійськими повстанцями падіння уряду диктатора Башара Асада.
- Сирійські повстанці увійшли до посольства Ірану в Дамаску після того, як озброєні сили опозиції взяли під контроль столицю Сирії. У ЗМІ пишуть, що вони пограбували та викрали майно з посольства.
- У неділю, 8 грудня, сирійські повстанці заявили, що увійшли в столицю країни Дамаск і оголосили про падіння уряду диктатора Башара Асада.
- Просування сирійських повстанців, які останнім часом здобули значні територіальні успіхи, призвело до тривоги серед мешканців Дамаска. Вони масово скуповують товари першої потреби, а тисячі людей намагаються виїхати за межі країни, зокрема через кордон із Ліваном.
- Вперше за чотири роки протурецькі повстанці розпочали наступальну операцію проти сил Башара Асада в Сирії.
Фінляндія почала засекречувати інформацію про експорт своєї зброї.
Рятувальники завершили аварійно-рятувальні роботи після ракетного удару, завданого Росією по Харкову. Внаслідок обстрілу загинула одна людина та постраждали 114.
16 квітня ультраправий депутат Європейського парламенту і кандидат у президенти Польщі Гжегож Браун увірвався до лікарні та погрожував арештом лікарці, яка провела жінці законний аборт.
У Великій Британії на аукціоні Henry Aldridge and Son виставляють жіночий кишеньковий годинник, який колись належав данцю Гансу Крістенсену Гіварду, пасажиру “Титаніка”, що загинув у катастрофі.
У Києві 18 квітня правоохоронці затримали двох 17-річних підлітків, які побили військовослужбовця у гідропарку.