Папа Франциск вважає виготовлення зброї найсерйознішою проблемою сьогодення

Джерело: Vatican News

Папа Римський Франциск в інтерв’ю італійській програмі новин Tg1 розповів про ймовірність глобального конфлікту та засудив торгівлю зброєю.

За словами понтифіка, бойові дії між Ізраїлем та ХАМАСом можуть перерости у глобальну війну, проте він сподівається що цього не станеться завдяки людській мудрості.

“Кожна війна є поразкою. Війною нічого не розв’язується. Усе досягається миром, діалогом”, – наголосив Папа Римський.

Пригадав Папа Франциск і війну Росії проти України. Він наголосив, що думає про українців та назвав їх “народом-мучеником”.

“За сталінських часів були дуже жорстокі переслідування. Вони народ-мученик. Я читав пам’ятну книгу про це і про страшну мученицьку смерть, це було жахливо… це були люди, які багато постраждали, і тепер будь-що змушує їх пережити це знову. Я їх розумію, і я приймав президента Зеленського, я розумію, але потрібен мир. СТІЙ! Зупиніться на деякий час і шукайте мирну угоду, угоди є справжнім розв’язанням цієї проблеми. Для обох”, – додав він.

За його словами, якщо війна стане глобальною, то це стане кінцем багатьох речей та життів.

“Я думаю, що людська мудрість зупинить ці речі. Так, є можливість, але… І ця війна впливає на нас через те, що означає Ізраїль, Палестина, Свята Земля, Єрусалим. Але [війна в] Україні також впливає на нас, тому що вона поруч. Але є багато інших війн, які нас не стосуються: Ківу; Ємен; М’янма з рохінджа, які є мучениками. Світ у стані війни, але за цим стоїть збройна промисловість”, – сказав понтифік.

  • 29 жовтня Папа Римський Франциск закликав до припинення вогню у війні між Ізраїлем і ХАМАС і вкотре зазначив про необхідність звільнення заручників, утримуваних палестинськими бойовиками в Газі.
  • Папа Римський Франциск, оголосивши, що видасть нову публікацію про захист природи, зазначив, що нині точиться “жахлива світова війна” проти довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.

Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.

Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.

Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.

16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.