Папа Римський вважає зброю та контрацептиви причинами демографічної кризи
Джерело: Reuters
Папа Римський Франциск під час конференції, присвяченої демографічній кризі, розкритикував збройну промисловість та контрацептиви.
За словами понтифіка, зброя забирає життя людей, а контрацептиви запобігають появі нового життя.
“Є факт, про який мені сказав один вчений-демограф. Зараз інвестиції, які дають найбільший прибуток, — це заводи зброї та засоби контрацепції. Одне руйнує життя, інше заважає життю… Яке у нас майбутнє? Воно потворне”, – сказав Папа Римський.
Під час конференції понтифік також зауважив, що кількість новонароджених є показником “надії народу”, а Європа поступово перетворюється на “старий і втомлений континент”.
“Домівки наповнюються предметами і звільняються від дітей, стаючи дуже сумними місцями. Не бракує маленьких собачок, котів, їх не бракує. Бракує дітей”, – сказав Папа Франциск.
Аби розв’язати проблему уряди країн повинні впроваджувати “серйозну та ефективну” політику на користь сімей, вважає понтифік. До прикладу, додав він, потрібно зробити так, аби молоді матері не розривались між роботою та доглядом за дитиною, а молоді сім’ї мали право на стабільну роботу та можливість придбати власне житло.
“Я знаю, що для багатьох із вас майбутнє може здатися тривожним, і що серед зниження народжуваності, війн, пандемій і зміни клімату нелегко зберегти надію. Але не здавайтеся, майте віру”, — звернувся він до молоді.
Протягом останніх 10 років рівень народжуваності у Європі зупинився на рівні 1,5 народження на одну жінку. Це вище за показники у Східній Азії, однак набагато ниже показника 2,1, який необхідний для підтримки рівня населення.
Нестача немовлят гостро відчувається в Італії, де у 2023 році народжуваність впала до рекордно низького рівня. Народжуваність у країні падає вже протягом 15 років.
Жодні посадовці, які за ці 15 років приходили до влади, так і не змогли розв’язати цю проблему попри численні обіцянки.
Папа Франциск неодноразово критикував збройну промисловість, особливо на тлі російсько-української війни та боротьби Ізраїлю з бойовиками ХАМАС. Він також залишається противником штучного запліднення.
- Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль заявив про намір створити нове міністерство, яке займатиметься розв’язанням питання низької народжуваності у країні.
- Прем’єр-міністерка Італії Джорджія Мелоні припустила, що “певна легальна міграція” може принести користь європейській економіці, водночас це не є вирішенням демографічної кризи на континенті.
Журналістка “Новинарні” Анастасія Федченко, у якої в січні цього року загинув на війні чоловік Андрій Кузьменко, розкритикувала реакцію президента Володимира Зеленського на загибель пілота F-16 Павла Іванова.
Міністри фінансів ЄС висловили зацікавленість ідеєю створення спільного оборонного фонду, який би купував і володів оборонним обладнанням, але деякі з них також заявили, що ЄС повинен спочатку розглянути наявні варіанти фінансування, перш ніж створювати нові.
Віцепрезидентка Спілки українських асоціацій Італії NAU та координаторка ініціативи Stop Propaganda Russa Олена Кім розповіла, що в Італії в шкільних підручниках з географії виявили карти, на яких Крим позначений як частина Росії.
Білий дім замінив офіційний портрет колишнього президента Барака Обами на картину, засновану на фотографії президента Дональда Трампа, після замаху на його життя в липні 2024 року.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 12 квітня. На цей час відбулося 58 бойових зіткнень.