Папа Римський визнав «помилковість» своїх коментарів щодо Росії

Джерело: Reuters

4 вересня Папа Римський Франциск визнав, що його нещодавні коментарі стосовно Росії у контексті похвали імперіалізму, були неправильно сформульовані. Він зауважив, що його намір полягав у тому, щоб нагадати молодим росіянам про “культурну спадщину”, а не політичну.

Я не мав на увазі імперіалізм, коли сказав це, — пояснив Франциск свої коментарі минулого місяця.

У незапланованому зверненні до молодих російських католиків під час відеоконференції 25 серпня Франциск говорив про минулих царів Петра I та Катерину II, які обидва розширили російську територію, і сказав своїм слухачам, що вони є спадкоємцями “великої російської імперії”.

Ці коментарі викликали обурення зокрема в Україні, оскільки президент Росії Володимир Путін посилався на спадщину двох російських монархів, виправдовуючи своє повномасштабне вторгнення та анексію частини української території.

Натомість коментарі понтифіка радо зустрів Кремль, який похвалив Папу за “знання російської історії”.

Можливо, це був не найкращий спосіб висловлення, але, говорячи про велику Росію, я думав не стільки географічно, скільки культурно, — сказав Франциск. — Це був неочікуваний коментар, який спав на думку, тому що я вивчав це (історію Росії) у школі, — зауважив він, пояснюючи, чому згадав Петра і Катерину.

Розмовляючи з журналістами на борту літака, який повертався з Монголії, Франциск також зазначив, що хоче запевнити Китай, з яким у Ватикану складні відносини, що Католицька Церква не має прихованих мотивів.

Нагадаємо, 25 серпня під час телемосту з учасниками всеросійського дня католицької молоді в Санкт-Петербурзі Папа Римський Франциск висловив захоплення “великою Росією”, закликаючи російську молодь не зрікатися своєї спадщини. Його висловлювання викликали осуд з боку МЗС.

Речник Міністерства закордонних справ України Олег Ніколенко заявив, що такими імперськими висловами РФ виправдовує свої воєнні злочини в Україні.

30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа  Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.

Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.

Експерти ООН дійшли висновку, що теракт в Оленівці у липні 2022 року організували під керівництвом Міноборони РФ.

Європейський Союз досяг нової торговельної угоди з Україною, котра замінить спеціальний режим безмитної торгівлі, запроваджений після повномасштабного вторгнення Росії.

Міноборони ініціювало внесення змін до законодавства, що передбачають 12-місячну відстрочку від мобілізації для добровольців, котрі відслужили за “Контрактом 18–24”. Уряд схвалив відповідний законопроєкт на засіданні у п’ятницю.