Парламент Грузії не зміг усунути з посади президентку Зурабішвілі
Джерело: “Ехо Кавказу”
Парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів.
Зауважується, що для усунення з посади президента у Грузії необхідно набрати 100 голосів. Тоді як нині парламентська більшість “Грузинської мрії” та “Сили народу” разом має 85 депутатів. Більшість опозиційних депутатів, окрім “Європейських соціалістів”, раніше повідомили, що не підтримують імпічмент.
Проти імпічменту проголосував лише лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі.
Конституційний суд Грузії задовольнив подання правлячої партії “Грузинська мрія” та встановив “порушення президентки Конституції” через її закордонні візити “без дозволу уряду”.
Натомість в опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.
- У вересні правляча партія Грузії “Грузинська мрія” запустила процедуру імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі. Причина – візити очільниці Грузії до Європи.
- Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- Ввечері 27 липня, круїзний лайнер Astoria Grande, на борту якого перебувалося понад 800 туристів, більшість із яких – громадяни РФ, покинув Батумі.
НАТО не піддасться на російські погрози і продовжить активну підтримку України, заявив Генсекретар альянсу Марк Рютте під час свого першого візиту до місії НАТО в Вісбадені, котра має на меті повністю взяти на себе координацію військової допомоги Києву.
Силам оборони вдалося зупинити просування російської армії під містом Селидове на Донеччині, зазначив експерт видання з аналізу відкритих даних Юліан Рьопке. Оборону на цій ділянці фронту тримає 15-та бригада Нацгвардії України Кара-Даг.
Представник РПЦ, митрополит Єкатеринбурзький та Верхотурський Євген назвав повномасштабну війну РФ проти України процесом “лікування”, тоді як Росія, за його словами виступає в ролі “хірурга”, який проводить операцію, щоб видалити “щось, що несе в собі смерть”.
Уповноважений з прав людини у Таджикистані Умед Бобозода звернувся до російської омбудсменки Тетяни Москалькової через порушення прав земляків у Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 14 жовтня. Загалом від початку цієї доби відбулося 189 бойових зіткнень. Найгарячіше сьогодні на Курахівському, Покровському та Лиманському напрямках.