Парламент Грузії не зміг усунути з посади президентку Зурабішвілі
Джерело: “Ехо Кавказу”
Парламент Грузії провалив голосування за імпічмент президентки Саломе Зурабішвілі. За відповідне рішення проголосували 86 депутатів.
Зауважується, що для усунення з посади президента у Грузії необхідно набрати 100 голосів. Тоді як нині парламентська більшість “Грузинської мрії” та “Сили народу” разом має 85 депутатів. Більшість опозиційних депутатів, окрім “Європейських соціалістів”, раніше повідомили, що не підтримують імпічмент.
Проти імпічменту проголосував лише лідер партії “Громадяни” Алеко Елісашвілі.
Конституційний суд Грузії задовольнив подання правлячої партії “Грузинська мрія” та встановив “порушення президентки Конституції” через її закордонні візити “без дозволу уряду”.
Натомість в опозиції переконані, що процес імпічменту є прагненням правлячої партії з проросійським спрямуванням зірвати надання статусу кандидата Грузії на входження до ЄС наприкінці року. Крім того, опоненти влади вважають імпічмент політичною помстою Саломі Зурабішвілі за її публічну та гостру критику “Грузинської мрії” через поновлення авіасполучень з Москвою, недостатню підтримку України та “формальне виконання 12 рекомендацій Брюсселя” для отримання статусу ЕС.
- У вересні правляча партія Грузії “Грузинська мрія” запустила процедуру імпічменту президентки країни Саломе Зурабішвілі. Причина – візити очільниці Грузії до Європи.
- Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.
- 8 серпня 2008 року розпочалося російське вторгнення до Грузії – цю війну ще називають П’ятиденною, Серпневою, або війною 888. Приводом для введення військ стала підтримка Росією сепаратистів в Абхазії та Південній Осетії.
- З 1 серпня Грузія обмежила експорт та реекспорт американських автомобілів до Росії.
- Ввечері 27 липня, круїзний лайнер Astoria Grande, на борту якого перебувалося понад 800 туристів, більшість із яких – громадяни РФ, покинув Батумі.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.