Грузія впустила на свою територію українців, депортованих росіянами із Херсонщини

Джерело: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Грузинська влада пропустила на свою територію групу українців, яких РФ примусово вивезла на свою територію перед відступом.

П’ятеро із шести українців – це колишні ув’язнені з Херсонської області.

Після звільнення з російського Центру тимчасового утримання іноземців та осіб без громадянства, в ніч з 16 на 17 серпня, українці прибули на контрольно-пропускний пункт “Верхній Ларс”.

У відомстві зазначили, що всій групі українців було дозволено офіційно перетнути кордон Грузії та перебувати на території країни.

Зараз українці знаходяться у безпечному місці, де вони отримують всю необхідну підтримку. Після цього їм допоможуть у підготовці документів для повернення в Україну.

Відтепер представники Міноборони України долучатимуться до робочої групи, яка розглядає питання надання дозволу військовим частинам використовувати наркотичні засоби, психотропні речовини та прекурсори.

На Донеччині та у прикордонних районах Сумщини стартує пілотний проєкт “Укрпошта. Аптека”, завдяки якому доставлятимуться ліки на деокуповані території України.

В “Енергоатомі” повідомили, що Запорізька АЕС знову – за крок до блекауту через відключення однієї з двох наявних ліній електропередачі ПЛ-330кВ “Феросплавна-1” внаслідок російських обстрілів.

Сьогодні, 21 лютого, президент України Володимир Зеленський провів селектор, учасники якого обговорили блокування кордону польськими фермерами та ситуацію на фронті.

Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.