Парламент Грузії схвалив другий закон про «іноагентів»

Джерело: Tabula

4 березня парламент Грузії, в якому засідають лише депутати від правлячої партії “Грузинська мрія”, схвалив законопроєкт, що фактично є перекладом американського Закону про реєстрацію іноземних агентів (Foreign Agents Registration Act) від 1938 року.

За документ проголосували 84 депутати від правлячої партії. Проти ніхто не виступив, позаяк опозиція бойкотує роботу парламенту, вважаючи жовтневі вибори сфальшованими.

Голова юридичного комітету парламенту Арчіл Гордуладзе заявив, що новий грузинський закон про реєстрацію іноземних агентів – “докладний переклад американського закону”. Він нагадав, що ще влітку 2024 року у Грузії набув чинності закон “Про прозорість іноземного впливу”. Тоді документ затвердили, попри масові протести.

Відмінність нового проєкту закону у тому, що він може торкнутися також і пересічних громадян.

Додамо, у Грузії закінчився термін, передбачений новим законом для добровільної реєстрації неурядових організацій і ЗМІ у переліку “іноагентів”. За словами заступниці міністра юстиції Грузії Тамари Ткешелашвілі, заявки на реєстрацію подали 469 неурядових організацій (НУО).

Відтепер НУО і ЗМІ загрожує штраф у 25 тисяч ларі (9300 доларів США), якщо з’ясується, що вони ухилились від реєстрації як “організації, що просувають інтереси іноземної сили”.

В одній із лікарень Запоріжжя чоловік напав з ножем на лікаря і потрощив кабінет.

Фотограф-документаліст Ейдан Бедфорд зафіксував найбільшу міграцію скатів роду манта під час експедиції у водах біля узбережжя штату Нижня Каліфорнія, Мексика.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

10 липня слідчий суддя Вищого антикорупційного суду частково задовольнив клопотання детектива НАБУ та продовжив екскерівниці Хмельницької МСЕК запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 7 вересня включно.

Європейська Комісія звільнила франко-українську перекладачку після того, як вона записувала конфіденційні переговори за участю президента України Володимира Зеленського.