«Парламент має законодавчо врегулювати питання фінансування містами потреб військових», – Кличко

Повідомляє Віталій Кличко в Telegram

25 липня мер столиці Віталій Кличко висловив ініціативу щодо створення Координаційної ради міських та селищних голів із Генштабом та Міністерством оборони.

“Парламент має законодавчо врегулювати питання фінансування містами потреб військових. Щоб ми могли виділяти кошти підрозділам, зареєстрованим не тільки в нашій громаді”, – зазначив мер Києва.

Він пояснив, що важливо розуміти, які саме потреби є в українських захисників.

“А також – ми повинні розуміти реальні потреби, що саме треба закупити. А не загально дрони. Які саме, кому саме, в якій кількості? До того ж, дрони – не панацея. Нашим захисникам потрібно ще багато чого, – починаючи з засобів антидронового захисту, наприклад”.  

Кличко ініціював створення Координаційної ради, яка формуватиме потреби ЗСУ.

“Щоб це була системна робота, пропоную створити Координаційну раду міських та селищних голів із Генштабом, Міністерством оборони, які знають потреби, і чого де не вистачає. Створити на платформі Асоціації міст, яка об’єднує громади. Щоб зусилля місцевого самоврядування були скоординованими і максимально ефективними”. 

Він також додав, щоб громадська рада здійснювала контроль за цим процесом – для того, щоб він був відкритим і зрозумілим для суспільства.

Після нічної атаки Росії на Україну міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив, що тиск має бути спрямований на Москву, а не на Київ.

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія нібито готова до укладення мирної угоди, і тепер, за його словами, черга за Україною.

Колишній радник президента Польщі з міжнародних питань професор Роман Кузьняр високо оцінив виступ у Сеймі глави МЗС Радослава Сікорського, котрий відзначивши найскладнішу міжнародну політику за минуле десятиліття, зауважив, що доки НАТО залишається ефективним альянсом — Росія не має шансів на перемогу.

Поки Сполучені Штати посилюють тиск на Україну щодо домовленостей із Росією, в європейських столицях зростає занепокоєння щодо затягування повномасштабної війни.

З лютого 2023 року застосування росіянами небезпечних хімічних речовин набуло системного характеру. Попри заяви про повне знищення хімічної зброї, країна-агресор зберігає промислові потужності для її відновлення та виробництва.