У столичних лікарнях встановлять автономні сонячні електростанції для безперебійного енергопостачання – Кличко

Повідомляє Віталій Кличко в Facebook

Мер Києва Віталій Кличко зазначив, що спільно з Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ) в Україні запроваджують проєкт встановлення автономних сонячних електростанцій для безперебійного енергопостачання лікарень Києва.

“Минулий опалювальний сезон показав, наскільки системними є обстріли росією об’єктів критичної інфраструктури, від яких залежить енергоживлення, зокрема, медичних закладів Києва. А в цих закладах є обладнання, відключення якого може призвести до летальних наслідків для пацієнтів чи непоправної втрати здоров’я”, – написав мер столиці.

На даний момент проєкт забезпечить безперебійне енергопостачання для трьох медичних закладів: міської клінічної лікарні, пологового будинку та перинатального центру.

Цей проєкт передбачає використання сонячних електростанцій для часткового заміщення енергії з відновлювальних джерел. Встановлене обладнання також дозволить накопичувати електроенергію, що знизить ризики непередбачених знеструмлень у цих медичних закладах, а також зменшить викиди вуглекислого газу.

Вибрані медичні заклади мають відповідну площу для встановлення сонячних панелей. Потужність кожної фотоелектричної станції буде підібрана з урахуванням потреб кожного об’єкта.

Фінансування проєкту буде забезпечено внаслідок грантових коштів від GIZ, а загальна вартість проєкту складає 500 тисяч євро.

30 листопада президент Володимир Зеленський провів у Запоріжжі дві наради. Оперативну – з військовими, з генералами Олександром Тарнавським, Едуардом Москальовим, Сергієм Літвиновим та всіма, хто відповідає за оборону на напрямку. Друга нарада стосувалася будівництва фортифікаційних споруд.

За даними Пентагону, Україні доведеться зачекати до наступного року, перш ніж вона отримає свою першу велику партію малогабаритних високоточних боєприпасів GLSDB, які США адаптували для завдання ударів на відстані майже 160 км.

В РФ, на полігоні Кузьмінський у Ростовській області 12 морських піхотинців підірвали себе під час випадкового вибуху гранати від ручного протитанкового гранатомета.

29 листопада прокурори САП та детективи НАБУ викрили чотирьох суддів Київського апеляційного суду на одержанні неправомірної вигоди у розмірі 35 тисяч доларів за ухвалення рішення про скасування арешту майна.

Уповноважені з прав людини в Україні та РФ узгодили взаємні відвідини полонених. Зокрема представники російського омбудсмена відвідали 119 українських захисників, які нині перебувають у полоні РФ.