Парламент підтримав пропозицію перенаправити ПДФО з військових на розвиток ОПК України
Джерело: Міністерство фінансів України
Парламент підтримав пропозицію перенаправити податок на доходи фізичних осіб (ПДФО) з військових на розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу.
Сьогодні, 8 листопада, парламент підтримав у другому читанні та в цілому проєкт закону України “Про внесення змін до розділу VI Бюджетного кодексу України щодо забезпечення підтримки обороноздатності держави та розвитку оборонно-промислового комплексу України”.
Під час виступу у Верховній Раді міністр фінансів Сергій Марченко наголосив, що змінами до Бюджетного кодексу пропонується перенаправити ПДФО з військових, що сплачується з державного бюджету, на потреби воєнного часу – на розвиток вітчизняного оборонно-промислового комплексу.
За його словами, сформований ресурс від перерозподілу військового ПДФО буде направлено на запуск економічного імпульсу: на розвиток вітчизняного ОПК та закупівлю дронів.
При цьому місцеві громади будуть також фінансово захищені. Наступного року буде спрямовано на місця понад 62 млрд гривень додаткових коштів порівняно з показником 2021 року.
Отже, ресурс від ПДФО з військових (96,3 млрд грн) у 2024 році буде спрямовано до спецфонду держбюджету на конкретні цілі:
- 45% – для виробництва та закупівлі спецтехніки і обладнання (безпілотники, морські дрони) – Адміністрації Держспецзв’язку;
- 45% – Мінстратегпрому для виконання програм реформування та розвитку оборонно-промислового комплексу, впровадження нових технологій та для виготовлення продукції оборонного призначення.
- 10% – Розпорядникам сектору безпеки і оборони для автоматичного розподілу між військовими частинами пропорційно до сплаченого ПДФО.
Для компенсації можливих втрат доходів у наступному році передбачено спрямувати на місцевий рівень:
- базову дотацію (21,1 млрд гривень);
- додаткову дотацію (33,4 млрд гривень);
- залишиться у розпорядженні органів місцевого самоврядування реверсна дотація (14,1 млрд гривень);
- додатково буде перераховано в регіони 4% ПДФО (12,3 млрд гривень) для сталого проходження опалювального сезону.
У відомстві нагадали, що, відповідно до законодавства України, доходи військовослужбовців підлягають оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб (ПДФО), і відповідні суми податку утримуються з їхніх заробітних плат.
Однак, сума утриманого ПДФО одразу компенсується військовослужбовцям назад за рахунок коштів з державного бюджету.
Це означає, що, на практиці у військовослужбовців не зменшуються нарахування через сплату податку. Тобто вони отримують своє грошове забезпечення у повному обсязі.
- Співголова фракції “Європейська Солідарність” Ірина Геращенко повідомила, що влада придумала “креативний” спосіб вилучити військовий ПДФО з бюджетів громад попри відсутність голосів за це у парламенті.
- “Європейська Солідарність” закликає залишити так званий військовий ПДФО в бюджетах громад і пропонує фіксований розподіл коштів на користь Сил оборони.
- Під час виступу у Верховній Раді лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко назвав вилучення військового ПДФО “похороном децентралізації”.
Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.
Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.
14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.
У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.