Парламент Словаччини ухвалив рішення щодо блокування антиросійських санкцій

Джерело: Noviny 

5 червня парламент Словаччини ухвалив резолюцію, котрою закликав уряд країни не підтримувати нові санкції проти Росії. Документ ініціювала проросійська Словацька національна партія. Опозиція проігнорувала голосування.

Парламентарі просять членів уряду Словаччини виступати проти нових санкцій у міжнародних організаціях, натомість зосередитися на стабілізації енергетичного ринку, зменшенні цінових коливань і захисті національних інтересів.

У резолюції зазначили, що санкції та торговельні обмеження проти Росії “негативно впливають на економіку Словаччини – підвищують ціни на енергоносії, порушують ланцюги постачання та знижують конкурентоспроможність словацької промисловості”.

За резолюцію проголосували 51 із 76 присутніх депутатів – усі представники SNS, більшість із партії Фіцо Smer-SD, деякі члени Hlas-SD та низка позафракційних депутатів. Проти висловився лише депутат Hlas-SD Ян Ференчак.

Ще 23 депутати утрималися. Своєю чергою, опозиція проігнорувала голосування.

  • Лідер словацької опозиції Міхал Шимечка звинуватив главу уряду Словаччини Роберта Фіцо у підготовці до виходу з Європейського Союзу. Шимечка спробував відправити у відставку уряд Словаччини у межах вотуму недовіри. Він заявив, що Фіцо закладає підґрунтя для виходу країни з ЄС.
  • Голова уряду Словаччини Роберт Фіцо може втратити посаду через ініціативу опозиції висловити йому вотум недовіри. До цього кроку закликають політичні сили “Прогресивна Словаччина”, “Рух Словаччини”, “Християнсько-демократичний рух” та “Свобода і солідарність”.
  • У Братиславі словаки вийшли на протест проти політики прем’єр-міністра Фіцо. Учасники протесту заявили, що Словаччина має залишатися частиною Європи, а не підкорятися російському впливу.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.