Парламент Словаччини висловив сумнів, що саме РФ вдарила по «Охматдиту»

Джерело: Aktuality.sk

У Словаччині парламенту запропонували розглянути проєкт резолюції щодо засудження російського удару по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві. Але парламентарі відмовилися не те що засудити атаку РФ, а й навіть розглянути проєкт.

Розглянути документ, куди вмістили засудження авіаудару російських військових щодо “Охматдиту, запропонувала депутатка з опозиційної партії “Прогресивна Словаччина” Беата Юрік.

Сумніви стосовно того, чи причетна РФ до атаки по дитячій лікарні, висловив депутат “Словацької національної партії” Павел Гуптак.

“Ви там були?” – запитав він свою колегу.

Внаслідок цього парламентарі не підтримали внесення ініціативи до порядку денного, за це проголосував лише 41 депутат.

Додамо, що голова моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белл, посилаючись на власний аналіз, у вівторок, 9 липня, заявила, що удар по дитячій лікарні “Охматдит”, ймовірно, був прямим влучанням російської ракети. Натомість у Кремлі стверджують, що у лікарню “поцілила українська протиракетна система”.

Довідка. Напередодні, 8 липня, РФ масовано атакувала Україну – зокрема Київ – низкою ракет. Одна з російських ракет поцілила у київську лікарню “Охматдит”.

Додамо, що СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія атакувала “Охматдит” ракетою Х-101, зокрема на місці удару знайшли уламок двигуна цієї крилатої ракети.

Служба безпеки України затримала агента воєнної розвідки РФ на Донеччині. Зловмисник шпигував за пунктами дислокації та переміщеннями Сил оборони України, щоб наводити по них ворожі удари.

Суперечки щодо мобілізації в Україні спричинили напруженість у відносинах між президентами Володимиром Зеленським і Джо Байденом. Як повідомляють джерела, конфлікт виник через розбіжності в поглядах на кількісні показники мобілізації та зниження мобілізаційного віку.

Українська влада готується до скорочення західної військової допомоги наступного року та намагається наростити власне виробництво зброї. В Україні роблять акцент на системах озброєнь, які можуть глибоко вражати територію РФ. 

5 грудня 2024 року у залізничному районі міста Брянськ (РФ) почалася пожежа. У наслідок згоріли два магістральні тепловози, що забезпечували логістичні потреби російської окупаційної системи.

Президент Франції Емманюель Макрон лобіює ідею міжнародної миротворчої місії для України, котра може залучити 40 тисяч військових. Ця ініціатива має стати гарантією безпеки на тлі можливого перемир’я, однак Кремль поки що не демонструє готовності до поступок.