Парламент Словаччини висловив сумнів, що саме РФ вдарила по «Охматдиту»

Джерело: Aktuality.sk

У Словаччині парламенту запропонували розглянути проєкт резолюції щодо засудження російського удару по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві. Але парламентарі відмовилися не те що засудити атаку РФ, а й навіть розглянути проєкт.

Розглянути документ, куди вмістили засудження авіаудару російських військових щодо “Охматдиту, запропонувала депутатка з опозиційної партії “Прогресивна Словаччина” Беата Юрік.

Сумніви стосовно того, чи причетна РФ до атаки по дитячій лікарні, висловив депутат “Словацької національної партії” Павел Гуптак.

“Ви там були?” – запитав він свою колегу.

Внаслідок цього парламентарі не підтримали внесення ініціативи до порядку денного, за це проголосував лише 41 депутат.

Додамо, що голова моніторингової місії ООН з прав людини Даніель Белл, посилаючись на власний аналіз, у вівторок, 9 липня, заявила, що удар по дитячій лікарні “Охматдит”, ймовірно, був прямим влучанням російської ракети. Натомість у Кремлі стверджують, що у лікарню “поцілила українська протиракетна система”.

Довідка. Напередодні, 8 липня, РФ масовано атакувала Україну – зокрема Київ – низкою ракет. Одна з російських ракет поцілила у київську лікарню “Охматдит”.

Додамо, що СБУ отримала нові докази, які підтверджують, що Росія атакувала “Охматдит” ракетою Х-101, зокрема на місці удару знайшли уламок двигуна цієї крилатої ракети.

Агентка ФСБ, яка коригувала російські ракети С-300 та Х-22 на Харків, отримала 16 років тюрми завдяки доказам СБУ.

Розслідування компанії Recorded Future, яка проводить розвідку загроз, свідчить, що мережа CopyCop за місяць опублікувала 19 тисяч неправдивих текстів, зокрема й про російсько-українську війну.

Настоятелю храму УПЦ МП, який підтримував окупантів та чекав на їх прихід на Вінниччині, повідомлено про підозру.

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді цього тижня відвідає Київ, де планує обговорити можливі шляхи мирного врегулювання збройного протистояння між Україною та Росією. Його візит відбудеться через понад місяць після поїздки до Москви, яка викликала певну критику з боку США та України.

Верховна Рада ухвалила рішення про повернення відстрочки від мобілізації для братів та сестер військовослужбовців, які загинули на фронті або зникли безвісти. Законопроєкт №11391 підтримали 310 народних депутатів, що забезпечило його схвалення в цілому.