Парламент Угорщини обрав нового президента країни у прискореному порядку

Джерело: Reuters

26 лютого парламент Угорщини обрав главу Конституційного суду Тамаша Сульока наступним президентом країни, через два тижні після несподіваної відставки Каталін Новак.

Новак, близькиа соратниця прем’єр-міністра Віктора Орбана, пішла у відставку з переважно церемоніальної ролі президента після того, як на неї посилився тиск через помилування чоловіка, засудженого за допомогу у приховуванні сексуального насильства в дитячому будинку.

Швидке обрання Сульока може допомогти Орбану відновити політичну ініціативу після скандалу, який, як видається, суперечить одному з ключових принципів його партії: відданості традиційним сімейним і християнським цінностям.

Парламент обрав Сульока на п’ять років за підтримки законодавців від правлячої партії Орбана, що має переважну більшість.

Як юрист, а також як президент республіки, я можу найкраще служити суспільному благу та виступати за єдність нації, дотримуючись фундаментальних цінностей закону, — заявив Сульок у заяві після свого призначення.

У короткій промові після обрання він пообіцяв “прозорість” своїх рішень щодо президентських помилувань і нагород.

Сульок був головою вищого суду Угорщини з 2016 року, цей мандат він також отримав за підтримки законодавців від правлячої партії Фідес.

Очікується, що він приступить до нової ролі 5 березня.

  • Угорщина зняла блокування з 13-го пакету санкцій Європейського Союзу проти Росії, оскільки вдалося виключити положення, що суперечать інтересам Угорщини, зазначив міністр закордонних справ країни Петер Сіярто за підсумками зустрічі із колегами з країн ЄС у Брюсселі.
  • 26 лютого парламент Угорщини схвалив членство Швеції в НАТО – майже через два роки після того, як історично нейтральна країна подала заявку на приєднання до західного військового альянсу, поклавши у такий спосіб кінець тривалим дипломатичним суперечкам.
  • Під час зустрічі з прем’єр-міністром Віктором Орбаном Китай запропонував підтримати Угорщину в питаннях громадської безпеки, що виходять за межі торговельних та інвестиційних відносин, коли НАТО розглядає можливість розширення у Європі.

У Центрі національного спротиву повідомили, що у тимчасово окупованому Криму росіяни розпочали нові зачистки у місцевих бібліотеках. Ворог наказав вилучити усі книги про Голодомор, УПА та на яких зображено тризуб.

24 квітня міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що країна готова допомогти Україні повернути чоловіків призовного віку на допомогу Силам оборони у боротьбі проти росіян.

24 квітня Україна та Португалія розпочали роботу над проєктом угоди щодо гарантій безпеки, узгодивши графік подальших переговорів.

Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець наголосив, що жодних прямих перемовин з російською делегацією 24 квітня не відбувалося. Раніше так звана дитяча омбудсменка РФ Львова-Бєлова заявила, що Росія та Україна “вперше провели очні переговори” стосовно повернення викрадених росіянами дітей.

Франція закликає Європейський Союз запровадити новий режим санкцій проти російської дезінформації та операцій втручання у вибори по всьому світу.