Парламент затвердив указ президента про продовження дії воєнного стану ще на 90 днів

Джерело: народний депутат України Ярослав Железняк

Сьогодні, 6 лютого, Верховна Рада України на засіданні підтримала продовження воєнного стану та загальної мобілізації ще на 90 днів.

Отже, воєнний стан і загальна мобілізація триватимуть до 13 травня 2024 року.

“Парламент затвердив Указ Президента (#10456) про продовження дії воєнного стану. ЗА – 335”, – повідомив Железняк.

Він додав, що це вже десяте голосування Ради за воєнний стан.

Нагадаємо, що 5 лютого президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроєкти про затвердження його указів щодо продовження в Україні строку дії воєнного стану та проведення загальної мобілізації ще на 90 діб.

  • Президент Володимир Зеленський вперше прокоментував поширену у ЗМІ інформацію стосовно можливого звільнення Головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного. Глава держави заявив, що розмірковує над “зміною цілого напрямку керівництва країни”.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.