ПАРЄ вимагає проведення нових виборів в Грузії

Джерело: резолюція ПАРЄ

29 січня Парламентська Асамблея Ради Європи затвердила резолюцію, в якій запровадила санкції проти влади Грузії, вимагаючи організувати нові парламентські вибори під контролем ПАРЄ.

Резолюція ПАРЄ ставить жорстку умову до влади Грузії щодо запуску процесу дострокових парламентських виборів, які мають відбутися під моніторингом ПАРЄ.

Так, у резолюції зобов’язали:

  • організувати “нові справді демократичні парламентські вибори”, які відбудуться під суворим міжнародним моніторингом та в умовах політичної незалежності державних інституцій та виборчої адміністрації
  • здійснити негайні та ефективні кроки, щоб “дозволити Грузії відновити процес євроінтеграції”
  • негайно припинити жорстокість поліції та порушення прав людини
  • звільнити всіх політичних в’язнів до часткової сесії Асамблеї у квітні 2025 року

У відповідь “Грузинська мрія” заявила, що припиняє роботу в Парламентській асамблеї Ради Європи. Про це рішення оголосила глава грузинської делегації Тея Цулукіані. “Грузинська мрія” заявила, що низка застережень є “неприйнятними”, оскільки “несправедливі та безпідставні”.

На що президент ПАРЄ Теодорос Русопулос заявив, що шкодує про рішення грузинської делегації вийти з Асамблеї.

Я шкодую про рішення грузинської делегації вийти з Парламентської асамблеї Ради Європи після голосування в Асамблеї сьогодні ввечері щодо ратифікації повноважень делегації за певних умов, — заявив він. — Це ставить під загрозу діалог, який міг би допомогти просунути демократичні стандарти в Грузії.

Зауважимо, наприкінці листопада прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе повідомив, що країна відмовляється від шляху до ЄС на найближчі чотири роки та від усіх бюджетних грантів Євросоюзу.

Це викликало масові обурення та протести у Грузії. Грузини щовечора виходять з протестами до парламенту Грузії. Силовики, своєю чергою, робили усе, щоб розігнати мітингарів, застосовуючи спецзасоби – водомети, перцевий газ, зафіксовано також побиття та затримання демонстрантів.

Такі силові розгони викликали осуд з боку Європи та США.

Натомість уряд Грузії звинувачує у протестах “п’яту колону”, європейських політиків, “місцеву агентуру” і наголошує, що недопустить “повторення українського Майдану у Грузії”.

Компанія OpenAI працює над випуском нового веббраузера на базі штучного інтелекту, який має кинути виклик Google Chrome від Alphabet, що домінує на ринку.

Україна стане першою європейською країною, яка запропонує мобільні послуги Starlink. Про це повідомив CEO Kyivstar Олександр Комаров, зазначивши, що перший етап, що передбачає обмін повідомленнями через сервіси на кшталт WhatsApp і Signal, запрацює до кінця 2025 року.

10 липня резидент Володимир Зеленський підтвердив, що має намір замінити посла України у Сполучених Штатах Оксану Маркарову.

Нічний гавкіт п’ятимісячного собаки Роккі врятував життя 67 мешканцям гімалайського села перед тим, як масштабний зсув ґрунту зніс їхні будинки.

Київські митники у міжнародному поштовому відправленні до Німеччини виявили низку намистин, частина з яких є артефактами І–XII століть.