Пасажири «Укрзалізниці» задонатили понад 2,7 млн грн на FPV-дрони для ЗСУ

Джерело: “Укрзалізниця”

Пасажири “Укрзалізниці”, які купували “Бойовий” та “Розвідувальний” чай, задонатили 2 788 588 грн на FPV-дрони “Грім” для українських захисників.

Нагадаємо, минулого року “Укрзалізниця”, “Армія дронів” та виробник чаю Gemini запустили на поїздах по всій країні спеціальну чайну колекцію, яка допомагала зібрати гроші для закупівлі FPV-дронів “Грім” українського виробництва для Збройних сил України.

За цей час пасажири випили 507 тисяч склянок чаю, задонативши 2 788 588 гривень на безпілотні комплекси для українських воїнів.

Більша частина суми вже перерахована на закупівлю дронів через платформу UNITED24, а від виробника надійшли перші 62 дрони. Начальники поїздів, які реалізували найбільшу кількість чаю на своїх рейсах, передали безпілотники представникам 110-ї ОМБр.

Зазначається, що разом з партнерами “Укрзалізниця” створила останню партію наборів з “Бойовим” та “Розвідувальним” чаєм. Лімітована колекція в особливому пакуванні доступна для придбання в “Залізній крамниці” в Києві та Львові.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.