Пашинян назвав ОДКБ загрозою безпеці Вірменії

Джерело: “Новини Вірменії

Прем’єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що Організація договору про колективну безпеку становить загрозу Єревану.

Замість того, щоб виконувати свої зобов’язання перед Вірменією у сфері безпеки, ОДКБ навпаки, створює проблеми безпеки. І ця позиція, говорю прямо, є загрозою національній безпеці Вірменії, — заявив Пашинян.

Раніше Пашинян наголосив, що членство Вірменії в ОДКБ зараз практично заморожене.

Він пояснив, що Єреван не має постійного представника в ОДКБ і не бере участі в заходах вже тривалий час.

Влада Вірменії регулярно критикувала Росію та ОДКБ у бездіяльності та відсутності реакції на прохання Єревана про допомогу. Зокрема 3 вересня Пашинян в інтерв’ю La Repubblica заявив про дистанціювання РФ від Південного Кавказу.

У вересні президент Вірменії Ваагн Хачатурян ухвалив рішення відкликати Віктора Біягова з посади постійного та повноважного представника країни в Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) на чолі з РФ.

Рішення прийняли за поданням прем’єр-міністра Нікола Пашиняна.

У жовтні прем’єр-міністр Нікол Пашинян заявив, що Вірменія диверсифікує партнерство у сфері безпеки, а 23 жовтня країна підписала угоду про військову співпрацю з Францією.

Вже 14 листопада прем’єр-міністр Нікол Пашинян провів телефонну розмову з самопроголошеним президентом РБ Олександром Лукашенком, під час якої повідомив, що його країна не буде присутня на зібранні ОДКБ.

Наприкінці 2022 року Пашинян відмовився підписувати спільну декларацію Ради колективної безпеки ОДКБ через відсутність політичної оцінки “агресії Азербайджану” проти Вірменії. Пізніше Пашинян повідомив, що Вірменія може вийти з ОДКБ.

Щобільше, у 2023 році Вірменія не брала участі у заходах ОДКБ, зокрема, у двох навчаннях та саміті у РБ. Тоді у Кремлі висловлювали “розчарування” стосовно цього.

Довідка. Організація договору про колективну безпеку (ОДКБ) – військовий блок, створений Росією у 1992 році на противагу НАТО. Окрім РФ, до нього входять Білорусь, Вірменія, Казахстан, Киргизстан та Таджикистан. Раніше до організації входили також Азербайджан, Грузія й Узбекистан.

Основні сили організації – близько 30 000 осіб у різних військових угрупованнях, включно й оперативних. Члени ОДКБ не раз висловлювалися проти НАТО, розглядаючи Альянс як загрозу. Окрім того, виходячи з публічних заяв представників організації, ОДКБ вважає країни, що межують із країнами-членами ОДКБ, “зоною відповідальності ОДКБ”.

Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук відповів, чому лідеру “Європейської Солідарності” Петру Порошенку заблокували міжнародне відрядження до США. Однак нардепка від “ЄС” Ірина Геращенко наголосила, що пояснення Стефанчука – “безсоромна брехня”.

Amazon запропонувала Білому дому придбати TikTok у його китайських власників.

У Сумській області затримали заступника директора одного з навчальних закладів, який передавав ворогу локації українських захисників.

Кілька світових знаменитостей скасували свої виступи у Туреччині після того, як організатор концертів засудив антиурядові протести у країні.

Міністр фінансів США Скотт Бессент закликав торгових партнерів США не робити кроків у відповідь на новий набір тарифів президента Дональда Трампа.