Пече від самого слова «Азовсталь»: в Маріуполі росіяни перейменували вул. Азовстальську

Джерело: Володимир В’ятрович/Facebook

Народний депутат від фракції “Європейська Солідарність” Володимир В’ятрович повідомив, що в тимчасово окупованому Маріуполі російські загарбники перейменували вулицю Азовстальську на Тульський проспект.

“Окупантам в Маріуполі досі пече від самого слова “Азовсталь”. Прибирають з топоніміки вже не лише історичні українські назви, але й ті, які стали новими символами незламності”, – наголосив нардеп.

Фото: Володимир В’ятрович/Facebook

В постанові зазначено, що Тульська область “зробила значний внесок у відновленні” Маріуполя і рішення щодо перейменування прийняли “з урахуванням думок групи жителів”.

Зауважимо, що російські окупанти знищили майже 90% міста й вбили тисячі українців. Оборона Маріуполя, зокрема “Азовсталі”, тривала 86 днів, з 24 лютого до 20 травня 2022 року, й стала одним із символів героїзму та стійкості українців.

16 червня командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-лейтенант Олександр Павлюк повідомив про втрати російської армії за тиждень. Зокрема українські оборонці ліквідували 7750 росіян та знищили 1244 одиниць озброєння ворога.

У НЕК “Укренерго” повідомили, що 17 червня графіки погодинних відключень електроенергії застосовуватимуть по всій території України з 8:00 до 24:00. Більший дефіцит в енергосистемі прогнозують на тлі зростання споживання на початку робочого тижня.

Між Мексикою та Україною посилять двосторонню співпрацю. Ще буде відновлено роботу свого посольства в Україні.

Співробітник ФСБ РФ Сергій Лєбєдєв завербував військового, який перебував у Львові. Чоловік мав виконувати різні завдання, але вирішив залучити до завдання свою жінку, яка у результаті звернулася до поліції через його дії.

16 червня учасники Глобального саміту миру у Швейцарії оприлюднили спільне комюніке про основи миру, які підтримали 80 держав і чотири організації.