Печерський суд Києва обрав запобіжний захід Віталію Шабуніну (ОНОВЛЕНО)

Джерело: Центр протидії корупції, Ярослав Железняк

Печерський суд Києва обирає запобіжний захід Віталію Шабуніну — активісту та керівнику громадської організації “Центр протидії корупції”.

Обирає запобіжний захід Світлана Гречана — суддя, про яку ЦПК неодноразово публікував критичні матеріали. Захисники Шабуніна звернулись щодо відводу судді, але їм відмовили.

Прокурор просить для Віталія запобіжний захід у вигляді особистого зобовʼязання з такими обовʼязками:

  • Прибувати за викликом слідчого, судді чи прокурора;
  • Не відлучатись з місця, в якому несе службу, за виключенням виконання завдань;
  • Утримуватись від спілкування з працівниками НАЗК, колишнім командиром Юшком і представниками частини;
  • Не відвідувати будівлю НАЗК;
  • Здати паспорт для виїзду за кордон.

Водночас з клопотання зникла вимога про носіння електронного браслета.

Примітно, що у підозрі немає згадки про автівку ЗСУ, яку активіст буцімто використовував у власних цілях, хоч про це йшлось заяві Державного бюро розслідувань. Віталій запитав, чому допущена така розбіжність, але суддя лише підтвердила, що використання автівки справді не інкримінується.

Також Шабунін розповів судді та журналістам, що і підозра, і матеріали справи, і навіть дата та час обрання запобіжного заходу значно раніше зʼявляються на телеграм-каналах повʼязаних з владою.

“Тут на судді ми вже побачили 4-х хлопців, які (при елементарному OSINT) виявляються “співпрацюють” з СБУ… Ну взагалі не політична ж історія, чисто жага правосуддя”, – іронізує нардеп Ярослав Железняк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Невибіркове (не)правосуддя

Також в “Центрі протидії корупції” підкреслили, що слідство не запитало у самого Віталія чим він займався у Національному агентстві з питань запобігання корупції (НАЗК).

“Це все у відкритому доступі. Немає складності в тому, щоб знайти інформацію про те, що Шабунін займався відновленням декларування посадовців, зниженням рівня корупції в оборонних закупівлях та цілою низкою інших завдань. Крім того, захист Віталія надав листи від ексголови НАЗК [Олександра] Новікова про необхідність відрядження Шабуніна. Але слідчі ДБР не допитали про це не тільки Віталія, а й тодішніх керівників НАЗК Новікова та [Артема] Ситника”, – вказують в організації.

Прокуратура заперечила проти долучення протоколів допиту, які підтверджують, що Шабунін виконував роботу в НАЗК. Суддя відмовилась долучити ці протоколи допиту.

UPD: Суддя Печерського суду Києва Світлана Гречана задовольнила клопотання обвинувачення про запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання.

Про що йдеться:

11 липня у помешканні голови правління Центру Протидії Корупції та громадського активіста Віталія Шабуніна слідчі Державного бюро розслідувань провели обшук: вилучили техніку дружини Шабуніна, а також планшет і телефони його дітей.

У ЦПК заявили, що причина слідчих дій – кримінальне провадження, пов’язане з колишнім командиром Шабуніна Віктором Юшком і відрядженнями Віталія в НАЗК. У Центрі впевнені – це чергова хвиля тиску через публічну критику Офісу президента та особисто Андрія Єрмака.

У ДБР відкинули такі звинувачення, наголосивши, що їхні обшуки не повʼязані з професійною діяльністю Шабуніна: “За даними слідства, [Віталій Шабунін – прим.ред.] систематично ухилявся від проходження військової служби та без законних підстав використовував транспортний засіб, призначений для потреб Збройних Сил України”.

Того ж дня у Центрі протидії корупції заявили, що з Віталієм Шабунінимим немає зв’язку. Де він перебував на той час – його колегам не відомо. У ЦПК припустили, що антикорупціонера затримали і найближчим часом йому обиратимуть запобіжний захід. Вони звернулися до слідчих із проханням “припинити порушувати права Віталія” та повідомити його рідним і адвокатам місцеперебування затриманого.

  • Народні депутати з партій “Європейська Солідарність” та “Голос” виступили із заявами на підтримку голови “Центру протидії корупції” Віталія Шабуніна після обшуків у його будинку. У фракціях розцінили дії Державного бюро розслідувань як політично вмотивовану атаку на критика влади.
  • Центр протидії корупції оприлюднив оновлену інформацію щодо провадження, у межах якого здійснюються процесуальні дії стосовно голови правління ЦПК Віталія Шабуніна.
  • Голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін заявив, що президент Володимир Зеленський “робить перші, але впевнені кроки” до авторитарної моделі влади, заснованої на зловживанні повноваженнями та вибірковому переслідуванні опонентів.

Штучний інтелект стрімко змінює спосіб, у який люди шукають інформацію в інтернеті, трансформуючи те, як користувачі орієнтуються у вебпросторі. Замість традиційних пошукових систем вони дедалі частіше звертаються до чат-ботів, котрі дають готові відповіді, а не перелік посилань, за якими можна перейти.

Правоохоронці викрили подружжя у Запоріжжі, котре організувало схему “відкатів” з родин загиблих воїнів Сил оборони за сприяння в оформленні державних виплат. У разі відмови, чоловік погрожував створенням штучних перешкод під час розгляду документів на отримання грошової компенсації. Йому загрожує до восьми років ув’язнення. 

На Харківщині правоохоронці викрили масштабне виробництво підроблених акцизних марок, вилучивши майже 5 мільйонів одиниць контрафакту. Усім трьом фігурантам загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Пізно ввечері 15 липня російські війська здійснили масований обстріл Харкова. У місті пролунали потужні вибухи.

Збройні сили Тайваню розпочали навчання, вперше використавши міський громадський транспорт для підготовки до відбиття вторгнення з боку Китаю. Військові “тримали оборону” на вулицях Тайбея, аби краще підготуватися до потенційної атаки та підвищити обізнаність населення стосовно наслідків кризи.