Пентагон підтвердив: указ про зупинку допомоги не стосується військової підтримки України

Джерело: Голос Америки

Указ президента США Дональда Трампа про зупинку у наданні міжнародної підтримки на 90 днів не стосується військової допомоги Україні, запевнили у Міноборони США.

Безпекова допомога Україні не підпадає під обмеження нещодавнього указу про іноземну допомогу, оскільки він стосується лише програм розвитку, а не військової підтримки, – заявили в Міноборони.

Відтак, у силі залишаються контракти на виготовлення озброєння за програмою USAI і постачання з запасів Пентагону за програмою PDA. Обидві оголосив 46-й президент Джо Байден.

Втім, наразі невідомо, як саме президентський указ Трампа може вплинути на невійськову допомогу для України. Посольство США в Україні додаткових пояснень з цього приводу не дає і посилається на оприлюднений текст указу президента Трампа, повідомляє Радіо Свобода.

Раніше голова Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко пояснив, що указ щодо зупинки міжнародної допомоги на 90 днів, який підписав президент США Дональд Трамп, не вплине на військову допомогу Україні.

Підписаний президентом США Трампом указ про призупинення міжнародної допомоги на 90 днів не стосується військової допомоги Україні. Це все про інші речі, – написав він.

Про це ж розповів нардеп від партії “Голос” Ярослав Железняк.

Коротко: нас це не стосується. Допомогу Конгресу ми вибрали (там тільки частина від президента залишається, але це не має відношення до указу). Нову допомогу не проголосував Конгрес, – пояснив нардеп.

Указ Дональда Трампа стосується міжнародної допомоги в межах “програм розвитку”, тобто йдеться про: діяльність агентств ООН, миротворчі ініціативи, програми підтримки біженців і захисту прав людини. Військова допомога Україні надається за програмами Presidential Drawdown (PDA), Ukraine Security Assistance Initiative (USAI) та Foreign Military Financing (FMF) – їх указ не торкнувся.

У перший день на посаді Дональд Трамп підписав указ про 90-денну зупинку зовнішньої допомоги США на програми з розвитку. У ньому мовиться, що всі керівники міністерств і агенцій, які відповідають за програми США з допомоги іноземного розвитку, повинні негайно призупинити виділення та виплату коштів іноземним країнам та міжнародним неурядовим організаціям — до перегляду таких програм на ефективність та відповідність політиці США.

Відповідну перевірку мають провести протягом 90 днів з моменту підписання указу.

23 січня на пресконференції в Давосі президент Польщі Анджей Дуда заявив, що “має право закликати запросити Україну до НАТО”.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський розповів, що після успішної Харківської операції восени 2022 року російським військам не дали втекти. Генерал пояснив, що на той момент українська армія була виснажена після місяця постійних боїв.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України додало російського письменника Алєксандра Пєлєвіна до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте під час дискусії в Українському домі на Всесвітньому економічному форумі в Давосі заявив, що союзники НАТО підтверджують готовність до вступу України в Альянс, однак це стане можливим лише після досягнення стійкого миру.

Україна та Швеція домовилися про спільні проєкти в оборонно-промисловій сфері, включно з виробництвом бронетехніки, боєприпасів та розвитком далекобійних спроможностей.