Пентагон посилить військову присутність в Арктиці через зростаючий інтерес Китаю та РФ

Джерело: звіт Пентагону

У новому звіті Пентагону мовиться, що Сполучені Штати Америк посилять свою військову готовність та розширять спостереження в Арктиці на тлі підвищеного інтересу Китаю та Росії у регіоні.

Танення арктичних льодів відкриває нові судноплавні шляхи та приваблює підвищений інтерес і активність як з боку Китайської Народної Республіки, так і Росії, — пояснила заступниця міністра оборони США Кетлін Гікс, під час брифінгу 22 липня.

У звіті Китай назвали “єдиним стратегічним конкурентом, який бажає і дедалі більше має можливості змінити міжнародний порядок”, зауваживши, що тоді як Росія “становить гостру загрозу безпеці та стабільності в регіоні”.

Росія зокрема вкладає кошти в нову військову інфраструктуру та відновлювати об’єкти радянського періоду в регіоні. Її Північний флот розміщений на Кольському півострові разом з підводними човнами, озброєними балістичними ракетами.

РФ співпрацює в Арктиці з Китаєм, що є додатковим викликом для оборони США. Китай, хоч і не є арктичною країною, активно збільшує свою присутність у регіоні, включаючи військовий компонент.

У Стратегії наголосили, що Сполучені Штати мають значний потенціал для партнерства в цьому регіоні, позаяк сім з восьми арктичних країн є членами НАТО. Арктична стратегія закликає США використовувати ці можливості для зміцнення національної безпеки, зокрема через розширення присутності в Арктиці, збільшення обсягів операцій та проведення військових навчань.

Додамо, 12 жовтня 2023 року призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.

Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.

Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення. 

Національний банк вирішив не продовжувати обмеження у 150 000 гривень на місяць для переказів між фізичними особами (P2P, C2C) у межах одного банку. Це рішення стало можливим після впровадження комплексних заходів для мінімізації ризиків використання платіжної системи у незаконних схемах.

1 квітня міністр оборони Латвії Андріс Спрудс повідомив, що уряд країни передав Збройним силам України ще 1 500 бойових БпЛА.