Пентагон посилить військову присутність в Арктиці через зростаючий інтерес Китаю та РФ

Джерело: звіт Пентагону

У новому звіті Пентагону мовиться, що Сполучені Штати Америк посилять свою військову готовність та розширять спостереження в Арктиці на тлі підвищеного інтересу Китаю та Росії у регіоні.

Танення арктичних льодів відкриває нові судноплавні шляхи та приваблює підвищений інтерес і активність як з боку Китайської Народної Республіки, так і Росії, — пояснила заступниця міністра оборони США Кетлін Гікс, під час брифінгу 22 липня.

У звіті Китай назвали “єдиним стратегічним конкурентом, який бажає і дедалі більше має можливості змінити міжнародний порядок”, зауваживши, що тоді як Росія “становить гостру загрозу безпеці та стабільності в регіоні”.

Росія зокрема вкладає кошти в нову військову інфраструктуру та відновлювати об’єкти радянського періоду в регіоні. Її Північний флот розміщений на Кольському півострові разом з підводними човнами, озброєними балістичними ракетами.

РФ співпрацює в Арктиці з Китаєм, що є додатковим викликом для оборони США. Китай, хоч і не є арктичною країною, активно збільшує свою присутність у регіоні, включаючи військовий компонент.

У Стратегії наголосили, що Сполучені Штати мають значний потенціал для партнерства в цьому регіоні, позаяк сім з восьми арктичних країн є членами НАТО. Арктична стратегія закликає США використовувати ці можливості для зміцнення національної безпеки, зокрема через розширення присутності в Арктиці, збільшення обсягів операцій та проведення військових навчань.

Додамо, 12 жовтня 2023 року призначена Конгресом двопартійна комісія зі стратегічної політики заявила, що Сполучені Штати повинні підготуватися до можливих одночасних воєн з Росією та Китаєм, розширивши свої звичайні Збройні сили, зміцнивши альянси та пришвидшивши програму модернізації ядерного озброєння.

Європейська комісія розпочала розслідування щодо впливу соціальних платформ TikTok, YouTube та Snapchat на психічне здоров’я користувачів.

У Харкові СБУ затримала викладачку університету за підозрою в коригуванні ворожих ударів.

Результати нового дослідження, під час якого вчені Імперського коледжу Лондона проаналізували дані понад 26 тисяч осіб, засвідчили, що так звані “нічні сови” – люди, які лягають спати пізно, – демонструють кращий результати тестів на інтелект, мислення, час реакції та пам’ять, ніж ті, хто засинає рано.

За даними КМВА, в українській столиці вкотре тимчасово погіршився стан якості повітря.  

На Волині правоохоронці завершили розслідування щодо злочинної групи, яка привласнила понад 2,2 млн грн бюджетних коштів, виділених на ремонт оборонних об’єктів. Обвинувальний акт направлено до суду.