Пентагон: США проведуть тренування українських пілотів на F-16 у жовтні

Джерело: брифінг
24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Райдер зазначив, що після навчання пілотів англійською мовою у вересні, очікується, що в жовтні розпочнеться підготовка на F-16 на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона.
Хоча ми не маємо конкретних цифр стосовно того, скільки українців візьме участь у цьому тренінгу, очікуємо, що в ньому братимуть участь кілька пілотів і десятки супроводжувачів, — додав він.
Навчання англійською мовою є критично важливим для пілотів, які тренуються пілотувати американські реактивні літаки четвертого покоління, оскільки всі посібники та прилади англійською.
Місія 162-го винищувального крила Повітряних сил Національної гвардії Аризони полягає в навчанні міжнародних партнерів на F-16. Підрозділ вже провів навчальні курси для пілотів з 25 різних країн.
Райдер зауважив, що навчання у США доповнить підготовку пілотів і технічного персоналу, яка вже триває в Європі, і що Пентагон “залишатиметься в тісній консультації” з Данією та Нідерландами, які очолюють коаліцію союзників.
Україна передала список із приблизно 32 пілотів, які готові розпочати навчання на винищувачах, повідомив CNN офіційний представник США.
Пілоти разом з деяким персоналом, який пройде навчання з обслуговування літака, можуть прибути до США вже наступного місяця, зазначив посадовець. Після завершення мовного курсу українські пілоти зможуть розпочати навчання на F-16.
Поки неясно, скільки часу знадобиться, щоб навчити пілотів, які раніше літали на радянських винищувачах, керувати сучасними західними літаками.
Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти та технічний персонал вже розпочали навчання на винищувачах. Він додав, що “мінімальний термін” навчання — шість місяців, однак, скільки триватиме курс, вирішуватимуть викладачі.
Речник ВПС України заявив, що F-16 можуть “змінити хід подій” і дозволити Києву досягти “переваги в повітрі на окупованих територіях”.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.