Пентагон: США проведуть тренування українських пілотів на F-16 у жовтні
Джерело: брифінг
24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Райдер зазначив, що після навчання пілотів англійською мовою у вересні, очікується, що в жовтні розпочнеться підготовка на F-16 на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона.
Хоча ми не маємо конкретних цифр стосовно того, скільки українців візьме участь у цьому тренінгу, очікуємо, що в ньому братимуть участь кілька пілотів і десятки супроводжувачів, — додав він.
Навчання англійською мовою є критично важливим для пілотів, які тренуються пілотувати американські реактивні літаки четвертого покоління, оскільки всі посібники та прилади англійською.
Місія 162-го винищувального крила Повітряних сил Національної гвардії Аризони полягає в навчанні міжнародних партнерів на F-16. Підрозділ вже провів навчальні курси для пілотів з 25 різних країн.
Райдер зауважив, що навчання у США доповнить підготовку пілотів і технічного персоналу, яка вже триває в Європі, і що Пентагон “залишатиметься в тісній консультації” з Данією та Нідерландами, які очолюють коаліцію союзників.
Україна передала список із приблизно 32 пілотів, які готові розпочати навчання на винищувачах, повідомив CNN офіційний представник США.
Пілоти разом з деяким персоналом, який пройде навчання з обслуговування літака, можуть прибути до США вже наступного місяця, зазначив посадовець. Після завершення мовного курсу українські пілоти зможуть розпочати навчання на F-16.
Поки неясно, скільки часу знадобиться, щоб навчити пілотів, які раніше літали на радянських винищувачах, керувати сучасними західними літаками.
Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти та технічний персонал вже розпочали навчання на винищувачах. Він додав, що “мінімальний термін” навчання — шість місяців, однак, скільки триватиме курс, вирішуватимуть викладачі.
Речник ВПС України заявив, що F-16 можуть “змінити хід подій” і дозволити Києву досягти “переваги в повітрі на окупованих територіях”.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
У ніч на 18 листопада російські війська здійснили повторний ракетний обстріл міста Суми. Ворог поцілив по критичній інфраструктурі, повідомили у Сумській ОВА.
У Польщі, на базі одного з навчально-тренувальних центрів Збройних сил країни, склала Військову присягу на вірність українському народові перша група добровольців “Українського легіону”.
Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.
Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ.