Пентагон: США проведуть тренування українських пілотів на F-16 у жовтні

Джерело: брифінг
24 серпня речник Пентагону Бригадний генерал Патрік Райдер підтвердив, що США проведуть навчання для українських пілотів на винищувачах F-16.
Райдер зазначив, що після навчання пілотів англійською мовою у вересні, очікується, що в жовтні розпочнеться підготовка на F-16 на базі Національної гвардії Морріс у Тусоні, штат Арізона.
Хоча ми не маємо конкретних цифр стосовно того, скільки українців візьме участь у цьому тренінгу, очікуємо, що в ньому братимуть участь кілька пілотів і десятки супроводжувачів, — додав він.
Навчання англійською мовою є критично важливим для пілотів, які тренуються пілотувати американські реактивні літаки четвертого покоління, оскільки всі посібники та прилади англійською.
Місія 162-го винищувального крила Повітряних сил Національної гвардії Аризони полягає в навчанні міжнародних партнерів на F-16. Підрозділ вже провів навчальні курси для пілотів з 25 різних країн.
Райдер зауважив, що навчання у США доповнить підготовку пілотів і технічного персоналу, яка вже триває в Європі, і що Пентагон “залишатиметься в тісній консультації” з Данією та Нідерландами, які очолюють коаліцію союзників.
Україна передала список із приблизно 32 пілотів, які готові розпочати навчання на винищувачах, повідомив CNN офіційний представник США.
Пілоти разом з деяким персоналом, який пройде навчання з обслуговування літака, можуть прибути до США вже наступного місяця, зазначив посадовець. Після завершення мовного курсу українські пілоти зможуть розпочати навчання на F-16.
Поки неясно, скільки часу знадобиться, щоб навчити пілотів, які раніше літали на радянських винищувачах, керувати сучасними західними літаками.
Раніше міністр оборони України Олексій Резніков повідомив, що українські пілоти та технічний персонал вже розпочали навчання на винищувачах. Він додав, що “мінімальний термін” навчання — шість місяців, однак, скільки триватиме курс, вирішуватимуть викладачі.
Речник ВПС України заявив, що F-16 можуть “змінити хід подій” і дозволити Києву досягти “переваги в повітрі на окупованих територіях”.
- 24 серпня одразу кілька незалежних джерел підтвердили, що Норвегія вирішила передати Україні F-16.
- За інформацією ЗМІ, перша група з шести українських пілотів завершить навчання на винищувачах F-16 не раніше літа 2024 року.
- Греція навчатиме українських пілотів на винищувачах F-16.
- 22 серпня Збройні сили Данії повідомили, що країна почала навчання восьми українських пілотів керувати винищувачами F-16.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.