Передислокація «вагнерівців» до Білорусі не становить загрози для України чи Польщі – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

Немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.

Аналітики зазначили, що останнім часом президент Росії Володимир Путін і самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко посилили інформаційні операції щодо Заходу, стверджуючи, що контрнаступ ЗСУ нібито провалився, та заявляючи, що ПВК “Вагнер” нібито становить загрозу для Польщі.

“Високопоставлені західні і українські лідери та ISW продовжують вважати, що ще занадто рано давати оцінку українському контрнаступу, оскільки Україна все ще має значні незадіяні підготовлені сили і зберігає здатність розпочати вирішальні операції в будь-який час і в будь-якому місці за власним вибором”, – йдеться у щоденному звіті.

Водночас фахівці підкреслили, що умовою угоди між Путіним, Лукашенком і Пригожиним, яка поклала край збройному заколоту, була передача бойовиками “Вагнер” усього важкого озброєння Міністерству оборони РФ, що своєю чергою, виключає загрозу для України та Польщі з боку нещодавно прибулих до Білорусі “вагнерівців”.

При цьому в інституті наголосили, що фото головної бази “Вагнер” в Целі, Осиповичі, свідчить про те, що транспортні засоби, припарковані на території бази і навколо неї, – це переважно сотні легкових автомобілів, невеликих вантажівок і приблизно 35 напівпричепів.

“Сили “Вагнер” в Білорусі не становлять військової загрози для Польщі чи України, поки вони не будуть переозброєні механізованою технікою”, – запевнили аналітики.

Патріарх Варфоломій I заявив, що суверенітет України не підлягає переговорам і не може стати предметом торгів.

Уряд Великої Британії оголосить 24 лютого новий пакет санкцій проти Росії, який стане найбільшим з початку повномасштабного вторгнення, повідомив міністр закордонних справ Девід Леммі.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш напередодні третіх роковин початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну вкотре закликав до укладання справедливого, міцного та довгострокового миру.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 23 лютого. Загалом, від початку цієї доби відбулося 81 боєзіткнення.

Спецпредставник президента США Дональда Трампа Стів Віткофф зробив кілька заяв стосовно причин повномасштабної російсько-української війни. Також він припустив, що Стамбульська угода може нібито стати орієнтиром для мирної угоди між РФ та Україною.