Передислокація «вагнерівців» до Білорусі не становить загрози для України чи Польщі – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Немає жодних ознак того, що найманці “Вагнер” у Білорусі мають важке озброєння, необхідне для серйозного наступу на Україну або Польщу.
Аналітики зазначили, що останнім часом президент Росії Володимир Путін і самопроголошений глава Білорусі Олександр Лукашенко посилили інформаційні операції щодо Заходу, стверджуючи, що контрнаступ ЗСУ нібито провалився, та заявляючи, що ПВК “Вагнер” нібито становить загрозу для Польщі.
“Високопоставлені західні і українські лідери та ISW продовжують вважати, що ще занадто рано давати оцінку українському контрнаступу, оскільки Україна все ще має значні незадіяні підготовлені сили і зберігає здатність розпочати вирішальні операції в будь-який час і в будь-якому місці за власним вибором”, – йдеться у щоденному звіті.
Водночас фахівці підкреслили, що умовою угоди між Путіним, Лукашенком і Пригожиним, яка поклала край збройному заколоту, була передача бойовиками “Вагнер” усього важкого озброєння Міністерству оборони РФ, що своєю чергою, виключає загрозу для України та Польщі з боку нещодавно прибулих до Білорусі “вагнерівців”.
При цьому в інституті наголосили, що фото головної бази “Вагнер” в Целі, Осиповичі, свідчить про те, що транспортні засоби, припарковані на території бази і навколо неї, – це переважно сотні легкових автомобілів, невеликих вантажівок і приблизно 35 напівпричепів.
“Сили “Вагнер” в Білорусі не становлять військової загрози для Польщі чи України, поки вони не будуть переозброєні механізованою технікою”, – запевнили аналітики.
- За даними Державної прикордонної служби України, станом на 22 липня на території Білорусі перебуває близько 5000 найманців із російської ПВК “Вагнер”.
- Збройні сили України додатково укріплюють кордон із Білоруссю вибуховими та невибуховими загородженнями на тлі прибуття до РБ найманців приватної військової компанії “Вагнер”.
24 квітня Верховна представниця Євросоюзу з питань безпеки і зовнішньої політики Кая Каллас зреагувала на масований ракетний удар по Києву у ніч на 24 квітня, розкритикувавши заяви Кремля щодо миру.
24 квітня Головне управління розвідки Міноборони поінформувало, що на аеродромі “Ростов-на-Дону центральний” згорів багатоцільовий винищувач Су-30СМ. Вартість літака оцінюється у 50 мільйонів доларів.
Третина американців попалася на російську дезінформацію та інші фейкові заяви в Інтернеті. Про це свідчить національне опитування YouGov, проведене на замовлення компанії NewsGuard, котра спеціалізується на перевірці достовірності інформації.
У перший візит президента України до ПАР із моменту встановлення дипломатичних відносин між двома державами, Володимир Зеленський передав Сирілу Рамафосі список із 400 українських дітей, викрадених Росією.
Американський журнал The Times опублікував відео з наслідками російського удару по Києву, внаслідок якого загинуло щонайменше десять осіб, поранено – 90.