Переговори щодо вступу України в ЄС можуть відкласти через Угорщину — ЗМІ
Джерело: Euractiv
Початок переговорів про вступ України до Європейського союзу може бути відкладено до березня 2024 року через позицію Угорщини.
На саміті лідерів ЄС 14-15 грудня обговорюватимуться питання, що стосуються України. Зокрема початок переговорів про вступ до ЄС, надання 50 млрд євро економічної підтримки та виділення 20 млрд євро на армію України, а також новий пакет санкцій проти Росії.
Зазначається, що фінансова підтримка від Європи стає критично важливою на тлі проблем з узгодженням фінансування у США.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан вже заявив, що буде блокувати питання України і вимагає від ЄС “стратегічної дискусії” щодо підтримки Києва.
Європейські дипломати вважають, що якщо Угорщина накладе вето на Україну, то заявки Грузії й Боснії та Герцеговини на вступ також можуть провалитися.
Високопоставлені дипломати ЄС вважають, що у разі блокування Угорщиною питань підтримки України початок переговорів щодо вступу може бути перенесено на березень.
- Партія, що перебуває при владі в Угорщині, внесла до парламенту резолюцію, яка закликає уряд не підтримувати початок переговорів щодо вступу України до Європейського Союзу.
24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.
Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.
Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.
Президент США Дональд Трамп 24 квітня заявив, що у межах поступки для наближення до миру російська сторона пропонує “зупинити війну” та обіцяє “не захоплювати всієї території України”.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте має намір звернутися до керівництва США з проханням відмовитися від примушування України до миру на умовах президента Росії Володимира Путіна.