Переговори з Україною про членство в ЄС «логічні» та «справедливі» – Франція

Джерело: SkyNews

Франція назвала рішення лідерів ЄС почати переговори з Україною про членство “логічним, справедливим і необхідним”.

Президент Франції Емманюель Макрон телефоном привітав главу Української держави Володимира Зеленського після ухвалення рішення.

Франція працювала на результат, який є логічною, справедливою та необхідною відповіддю на прагнення українського народу та на реформи, які Україна здійснила з великою рішучістю, попри агресивну війну Росії, — зазначили у повідомленні Єлисейського палацу.

Та запевнили, що Франція продовжуватиме підтримувати Україну та український народ, супроводжувати реформи, які “дозволять продовжувати європейський шлях”.

Раніше президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що рішення лідерів ЄС розпочати переговори про членство з Україною та Молдовою закарбується в історії союзу.

Своєю чергою, канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив, що це “сильний знак підтримки” України. А згодом додав: “Зрозуміло, що ці країни належать до європейської сім’ї”.

Водночас прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан покинув залу, коли решта лідерів приймали рішення розпочати переговори з Україною щодо вступу, повідомили троє дипломатів ЄС.

Зауважимо, 14 грудня Європейська рада ухвалила рішення про початок переговорів з Україною та Молдовою щодо вступу до Євросоюзу.

Окрім цього, Єврокомісія надала статус кандидата Грузії і розпочне переговори з Боснією та Герцеговиною, коли буде досягнуто “необхідного рівня відповідності критеріям членства”. Лідери Євросоюзу закликали Єврокомісію до березня підготувати звіт для ухвалення відповідного рішення.

Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосить про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу.

22 квітня у Берліні відбулася урочиста церемонія відкриття ювілейного року з нагоди 300-річчя німецького філософа Іммануїла Канта. Під час своєї промови канцлер Німеччини Олаф Шольц заборонив главі РФ Володимиру Путіну посилатися на Канта, зазначив, що його дії “суперечить усім основним твердженням” мислителя.

22 квітня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомив про інцидент з побиттям підлітка у київській школі №81. Школяр зазнав тяжкої травми, водночас дитину прооперували лише на десятий день після побиття, оскільки хлопчик нічого не сказав батькам.

Російські війська шість місяців штурмували невелике село Новомихайлівка, водночас втративши понад 250 одиниць бронетехніки.

Ввечері 22 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків. Міський голова Ігор Терехов повідомив про вибухи.