Перемогу «20 днів у Маріуполі» не включили у міжнародну телеверсію «Оскар»

Джерело: “Суспільне

Організатори вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії премії “Оскар” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Цьогоріч церемонію кінопремії вже вдруге транслює “Суспільне”. Увечері 11 березня був запланований показ міжнародної скороченої версії, одначе, після отримання матеріалів для трансляції від організаторів команда виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє у міжнародній версії.

Команда висловила обурення організаторам премії The Walt Disney Company Limited.

Замість скороченої версії українським глядачам покажуть повну версію нагородження “Оскаром”, що транслювали у прямому етері в ніч проти 11 березня.

Виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне Культура” Лукʼян Галкін зазначив, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Олексія Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала нагороду.

Він наголосив, що потужна промова Мстислава Чернова акцентувала єдність між Україною й світом, тож висловив прикрість стосовно виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”.

Довідка. Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим, працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Глава МЗС Польща Радослав Сікорський та президент Литви Ґітанас Науседа першими  з-поміж світових лідерів прокоментували та підтримали дозвіл США на використання зокрема далекобійних ракет ATACMS для ударів по території Росії.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 17 листопада. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж усієї лінії фронту зросла до 134.

Франція та Велика Британія після рішення США, також дозволили Україні бити ракетами Storm Shadow та SCALP вглиб території РФ. 

Прем’єр-міністр Кір Стармер відкидає ідею розмови з російським лідером Володимиром Путіним після негативної реакції на канцлера Німеччини Олафа Шольца за телефонний дзвінок російському диктатору.

Глава МЗС Ігор Клименко повідомив, що із пошкодженого внаслідок російського удару будинку в Сумах евакуювали понад 400 осіб.