Перемогу «20 днів у Маріуполі» не включили у міжнародну телеверсію «Оскар»

Джерело: “Суспільне

Організатори вирізали зі скороченої міжнародної телеверсії премії “Оскар” номінацію “Найкращий повнометражний документальний фільм”, у якій перемогла стрічка українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

Цьогоріч церемонію кінопремії вже вдруге транслює “Суспільне”. Увечері 11 березня був запланований показ міжнародної скороченої версії, одначе, після отримання матеріалів для трансляції від організаторів команда виявила, що нагородження українських документалістів відсутнє у міжнародній версії.

Команда висловила обурення організаторам премії The Walt Disney Company Limited.

Замість скороченої версії українським глядачам покажуть повну версію нагородження “Оскаром”, що транслювали у прямому етері в ніч проти 11 березня.

Виконавчий продюсер телеканалу “Суспільне Культура” Лукʼян Галкін зазначив, що минулого року для цієї ж номінації, в якій перемогу здобула документальна стрічка про Олексія Навального, знайшлося місце у скороченій версії, як і для політичної промови його дружини Юлії Навальної, що приймала нагороду.

Він наголосив, що потужна промова Мстислава Чернова акцентувала єдність між Україною й світом, тож висловив прикрість стосовно виключення цього повного правди й сили епізоду з версії, розповсюдженої для світових ліцензіатів премії “Оскар”.

Довідка. Фільм “20 днів у Маріуполі”, над яким спільно з українським журналістом та фотографом Мстиславом Черновим, працювали фотограф Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко, зображає початок повномасштабного вторгнення РФ, бомбардування пологового будинку та порятунок автора стрічки і його колег з Associated Press з оточеного російськими військами міста.

У ніч із 10 на 11 березня у Лос-Анджелесі відбулася церемонія нагородження премії “Оскар-2024”. Перемогу у категорії “Найкращий документальний фільм” здобула стрічка Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 травня. З початку доби відбулося 197 бойових зіткнень.

28 травня Україна та Фінляндія започаткували міжнародну Коаліцію укриттів цивільного захисту на підтримку нашої держави. Відповідну заяву підписали в Києві глава українського уряду Денис Шмигаль з прем’єр-міністром Фінляндії Петтері Орпо.

Росія спробує використати можливий прорив у прикордонних районах Сумської та Харківської областей не для захоплення міст, а як інструмент політичного тиску. Про це заявив підполковник Збройних сил України, заступник командира Третьої окремої штурмової бригади Максим Жорін.

Міністр оборони України Рустем Умєров заявив, що після зустрічі у Туреччині 16 травня міжнародна спільнота очікувала від Росії надання офіційного документа з викладенням бачення кроків щодо припинення вогню в Україні. Однак, за його словами, російська сторона навмисно затягувала цей процес.

Президент США Дональд Трамп заявив, що за два тижні стане зрозуміло, чи справді російський лідер Володимир Путін хоче покласти край війні проти України.