Перемикання відео у стрічці соцмереж через нудьгу може лише посилити цей стан

Джерело: CNN

Дослідження показало, що гортання стрічки відео у соціальних мережах через нудьгу може лише посилити цей стан.

Перегляд роликів у соцмережах став одним зі способів боротьби з нудьгою. Проте за даними досліджень, такий спосіб покращити настрій може мати протилежний ефект.

Авторка дослідження докторка Кеті Там, докторантка психології в Університеті Торонто зауважила, що хоча люди швидко перемонтують чи пропускають відео, аби уникнути нудьги, однак ця поведінка лише посилює її.

“Це також робить їхні враження від перегляду не такими привабливими та значущими”, – додала вона.

У сучасному світі люди мають довкола широкий спектр розваг. Відтак вважалось, що тепер люди нудьгують менше. Однак дослідження проведене з 2008 по 2020 роки показали інший результат – тенденцію зростання нудьги серед молодих людей.

“Це викликає занепокоєння, тому що нудьга пов’язана з негативним психічним здоров’ям, навчанням і поведінковими наслідками, такими як симптоми депресії, низькі академічні оцінки і навіть садистська агресія”, – зауважила Кеті Там.

Результати дослідження, опубліковані у Journal of Experimental Psychology: General. У ньому взяли участь близько 1200 осіб, яких попросили подивитись відеоролики.

Під час першого випробування учасників попросили подивитись 10-хвилинне відео без можливості перемкнути чи перемотати його. Після цього їм дали 10 хвилин на змогу перемкнути сім 5-хвилинних відео.

У другому випробуванні учасники спершу дивились 10-хвилинне відео, а потім 50-хвилинне з можливістю швидко перемотувати його.

Перед експериментами учасники припустили, що їм буде нудно дивитись відео без можливості його перемкнути чи перемотати. Однак після експерименту вони сказали, що повний перегляд одного відео був цікавішим, привабливішим та змістовнішим.

“Нудьга тісно пов’язана з нашою увагою. Ми відчуваємо нудьгу, коли є розрив між тим, наскільки ми зацікавлені, і тим, наскільки зацікавленими ми хочемо бути. Коли люди постійно перемикаються між відео, вони не повністю залучаються до жодного відео, а натомість шукають щось цікавіше”, – сказала Там.

Докторка Памела Рутледж, директорка Медіапсихологічного дослідницького центру вважає, що перш ніж аби робити висновки з цього експерименту потрібно зрозуміти, що таке нудьга.

“Подібне дослідження легко неправильно трактувати як чергову критику цифрових медіа, а не як більш корисне розуміння нудьги як мотиваційного сигналу”, – зауважила вона.

За словами Рутледж, нудьга – це неприємна емоція, але її часто неправильно розуміють.

“Хоча деякі люди ототожнюють нудьгу з лінню чи відсутністю амбіцій, це може мати як позитивні, так і негативні наслідки. Нудьга, як і всі негативні емоції, є сигналом, який спонукає нас змінити те, що ми робимо. У цьому сенсі він здоровий і адаптивний”, – пояснила вона.

За її словами, якщо людина вважатиме нудьгу недоліком, а не інструментом мотивації, то ставлення до неї буде відрізнятись.

Якщо розглядати нудьгу як недолік, то це може спонукати людину швидше реагувати, аби відчувати себе менш розчарованим.

Водночас якщо розглядати нудьгу як мотивацію – це спонукатиме людину думати про те, які заняття їй будуть дійсно цікаві.

За словами Кеті Там, якщо людина хоче вийти зі стану нудьги переглядаючи відео, потрібно не спішити перемикати їх, а знайти сили уважно додивитись його до кінця.

“Подібно до того, як ми платимо за захоплюючий досвід у кінотеатрі, насолода часто приходить від взаємодії з вмістом, а не від його перегляду”, – сказала вона.

Також потрібно подумати про те, чому ви намагаєтесь уникнути повного перегляду відео.

“Ви не повинні відчувати провину або сором, коли вам нудно, але ви можете використовувати це як можливість подумати про те, які види діяльності надають вам значення та виклик”, – сказала Рутледж.

У Шотландії водолази виявили уламки британського військового судна, який було потоплено німецьким підводним човном у Північному морі майже 110 років тому.

Нове дослідження, засноване на ДНК, отриманій з людських кісток і зубів, витягнутих зі стародавніх поховань у Скандинавії – семи з району у Швеції під назвою Фальбігден, одного з прибережних районів Швеції неподалік від Гетеборга і одного з Данії, – припускає, що причиною неолітичного занепаду населення Північної Європи близько 5 000 років тому могли стати хвороби, зокрема чума.

Рятувальники завершили роботи на місці російського удару по пансіонату у Сумах.

Колегія суддів ВАКС визнала винуватим суддю Зарічного суду міста Суми Миколу Шершака в одержанні хабаря і засудила його до позбавлення волі строком на сім років.

Британська акторка Кейт Вінслет поділилася власними уявленнями про красу, зазначивши, що вважає зморшки “неймовірно гарними”.