Переселенців, які понад півтора місяця перебувають за кордоном без підстав, позбавлятимуть виплат – Мінсоцполітики

Джерело: Дарія Марчак в етері загальнонаціонального телемарафону “Єдині новини”

Перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак повідмила, що громадяни України, які перебувають за кордоном 45 днів без вагомих причин, втратять статус внутрішньо переміщених осіб і з 1 серпня будуть позбавлені державних виплат.

“Якщо людина станом на 15 липня мінімум протягом 30 днів без серйозних підстав перебуває за кордоном і до моменту призначення допомоги на 1 серпня не повернулася в Україну, тобто вона понад 45 днів сукупно перебуває за кордоном, то тоді вона обрала не внутрішнє, а зовнішнє переміщення. А допомога спрямовується на тих, хто є внутрішньо переміщеними особами”, – пояснила Марчак.

За її словами, держава має доступ до інформації стосовно того, чи виїжджала людина за кордон.

“Якщо через державні реєстри будемо бачити, що людина протягом тривалого часу перебуває за кордоном і для цього немає таких тимчасових підстав, як лікування, стажування, відрядження, то тоді виплати такій особі буде припинено. Але якщо у державних реєстрах помилкова інформація, або людина чи родина вже повернулися з-за кордону, то людина може уточнити інформацію в органах соціального захисту, і такі виплати продовжаться”, – розповіла заступниця міністра.

Водночас посадовиця нагадала, що з 1 серпня виплати від держави будуть припинені тим, хто повернувся у місце проживання, а також тим, хто постійно перебуває за кордоном.

Марчак зазначила, що у 2023 році на виплати внутрішньо переміщеним особам спрямовано 57 млрд грн, щомісяця виплачується 6,2 млрд грн. Дорослі працездатні особи отримують 2 тис. грн щомісячно, діти та особи з інвалідністю – 3 тис. грн.

  • Перша леді України Олена Зеленська у Вільнюсі відвідала Український центр. У перші тижні російського повномасштабного вторгнення вона попросила створити такий осередок для українців, що швидко втілили у Литві.
  • Згідно з опитуванням, опублікованим у середу, 12 липня, із понад мільйона українських біженців, які перебувають в Німеччині, 44% хотіли б залишитися в країні надовго.

Українські підрозділи продовжили локальні атаки на Куп’янському та Лиманському напрямах та просунулися на захід від Діброви.

Міністр інфраструктури Польщі Алвін Гаджадхур в суботу, 2 грудня, повідомив, що контроль, який зараз здійснюється на польсько-українському кордоні, буде посилено.

Державний секретар з питань публічної дипломатії та зв’язків з громадськістю Угорщини Золтан Ковач прокоментував скасування відрядження Петру Порошенку та заяву СБУ про те, що Порошенко нібито “мав стати інструментом в руках російських спецслужб”.

Протягом дня, 2 грудня, армія РФ здійснила 22 обстріли прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 149 вибухів. 

Мер Києва Віталій Кличко заявив, що Україна рухається до авторитаризму і “у якийсь момент може перестати відрізнятися від Росії, де все залежить від примхи однієї людини”.