Переважна частина озброєння від США вже біля кордонів України — CNN

Джерело: CNN

Передбачаючи ухвалення законопроєкту у Конгресі, Сполучені Штати заздалегідь перекинули на склади Німеччини та Польщі переважну частину озброєння із пакета військової допомоги.

Відповідний крок має на меті скоротити тривалість процесу доставки зброї в Україну, поінформував американський високопосадовець.

Речник Пентагону Патрік Райдер, виступаючи минулого тижня перед голосуванням у Палаті представників, заявив, що Міністерство оборони США “готове швидко діяти”, щойно буде віддано наказ.

Як ви знаєте, у нас є дуже надійна логістична мережа, яка дозволяє нам дуже швидко переміщувати матеріальні засоби, – зазначив він.

Це повідомлення повторив Марк Ворнер, голова Комітету з розвідки Сенату, який сказав CBS News, що сподівається, що озброєння буде “у дорозі до кінця тижня”.

Хоча американські офіційні особи не повідомляють про це відкрито, джерело, знайоме з наданням Україні військової допомоги, поінформувало, що більша її частина вже розміщена на складах у Німеччині та Польщі, що, очевидно, скоротило б час, необхідний для ввезення його в Україну. Додається, що артилерійські боєприпаси перевезуть найперше.

Читайте також: У Білому домі пообіцяли, що почнуть постачати Україні озброєння одразу після схвалення допомоги Конгресом США.

Водночас якнайшвидша доставка боєприпасів на фронт буде серйозним логістичним питанням.

20 квітня нижня палата Конгресу США після кількох місяців дебатів затвердила масштабний пакет військової допомоги Україні. Ухвалений Конгресом законопроєкт передбачає виділення Києву близько 61 млрд доларів. Очікується, що 23 квітня документ схвалить Сенат.

Президент США Джо Байден пообіцяв, що після цього негайно підпише закон.

Зауважимо, республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий пакет військової допомоги, який, зокрема, передбачає надання Україні ракет ATACMS. Документ передбачає, що з 61 мільярда доларів 23 мільярди доларів будуть спрямовані на поповнення арсеналів США. Допомога буде надана у вигляді позики. Для покриття заборгованості передбачена конфіскація активів РФ.

  • Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна.
  • 16 квітня Королівство Данія оголосило про виділення 200 млн данських крон ($28,5 млн) на закупівлю озброєння та військової техніки для ЗСУ в українських виробників.
  • Міністри Великої Британії підтвердили, що деяке обладнання з підписаних контрактів не буде доставлене в Україну до наступної весни. Понад половину військового фонду України розміром понад 1 млрд 113 млн, який керується Міністерством оборони, залишається невикористаним через бюрократичні затримки з оформленням контрактів.
  • Прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак під час візиту до Польщі 23 квітня оголосив про збільшення військової підтримки України на 500 мільйонів фунтів стерлінгів (617 мільйонів доларів), попередивши, що Росія повинна зазнати поразки, щоб запобігти подальшому просуванню її військ в Європу. Анонсується, що до пакету увійдуть додаткові ракети Storm Shadow.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.

У низці приватних переговорів з командою Дональда Трампа трансатлантичні партнери висловили аргументи на користь продовження підтримки України. У результаті, союзники заявили, що нова адміністрація США не стане змушувати Київ до передчасних переговорів з Росією.