Перша партія американських танків Abrams офіційно схвалена для відправлення в Україну

Джерело: CNN

Першу партію танків Abrams, які США споряджають Україні, було схвалено для відправлення на вихідних, і танки можуть прибути в Україну на початку осені, заявив начальник відділу закупівель сухопутних військ США Дуг Буш.

З ними закінчили, — зазначив Буш журналістам під час брифінгу. — Тепер вони мають потрапити в Європу, а потім в Україну разом з усім додатковим обладнанням. Боєприпаси, запасні частини, паливне обладнання, ремонтні засоби. Отже, ви знаєте, це не тільки танки, це повний пакет. Це все ще на шляху.

США почали навчання українців на танках у травні в Німеччині.

Сполучені Штати різко скоротили час, який зазвичай потрібен для постачання танків, вирішивши на початку цього року передати старіші моделі M1-A1 замість сучаснішої версії танка.

Раніше ЗМІ повідомляли, що у серпні США планують передати декілька танків Abrams до Німеччини, де вони пройдуть остаточний ремонт і вже у вересні будуть доставлені в Україну.

У тимчасово окупованому Луганську так званий “Верховний суд ЛНР” засудив громадянина Австралії Оскара Дженкінса до 13 років ув’язнення в колонії суворого режиму. Його засудили за звинуваченням у “найманстві”.

У Генеральному штабу ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 16 травня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 115 бойових зіткнень.

15 травня Київрада за ініціативи мера Віталія Кличка, затвердила нові заходи соціальної підтримки столичних мешканців. Окрім 10 тисяч разової допомоги містянам, домівки котрих постраждали від російських атак, Київ додатково надаватиме кошти тим, хто потребуватиме тимчасової оренди житла на час відновлення пошкодженого.Мова про 40 тисяч разової підтримки та 20 тисяч — щомісячної.

15 травня президент Володимир Зеленський своїм указом затвердив склад української делегації для переговорів із Росією у Стамбулі.

Європейський Союз скоригував критерії, за якими оцінюється можливість виключення російських олігархів із санкційних списків. Приводом для посилення стали спроби фігурантів обмежувальних списків оскаржити санкції в Суді Європейського Союзу, заявляючи про їхню “неправомірність”.