Перша жінка-президентка Мексики Клаудія Шейнбаум склала присягу
Джерело: Reuters
У вівторок, 1 жовтня, колишня міська голова Мехіко Клаудія Шейнбаум склала присягу як перша жінка-президентка Мексики.
У своїй першій промові Шейнбаум заявила, що її пріоритетом буде зміцнення прав жінок, а також забезпечення того, щоб економіка країни залишалася безпечним місцем для міжнародних інвестицій.
“Настав час для трансформації, настав час для жінок. Я мати, бабуся, науковиця й вірянка, а від сьогодні за волею мексиканського народу президентка”, – виголосила вона.
Також у своїй післяобідній промові на історичній столичній площі Зокало в Мехіко Шейнбаум озвучила 100 основних обіцянок свого уряду. Серед них, зокрема, розширення системи охорони здоровʼя й освіти, обмеження цін на основні товари й направлення до Конгресу пакету реформ для боротьби з гендерним насильством і дискримінацією.
За словами Шейнбаум, ці реформи будуть оприлюднені в четвер і включатимуть зміни до Конституції. Вони спрямовані на зменшення рівня безкарності й захист жінок у країні, яка має одні з найвищих показників феміциду у світі.
“Нашим орієнтиром є щастя й добробут народу. Я буду керувати для всіх, і будьте певні, що я покладу свої знання, сили, свою історію й навіть життя на служіння народу й країні”, – пообіцяла вона.
Довідка. Клаудія Шейнбаум – кліматологиня й докторка фізичних наук. Вона стала однією з колективних лауреатів Нобелівської премії миру 2007 року як членкиня Міжурядової групи експертів зі зміни клімату. У 2018 році жінка обійняла посаду мера Мехіко.
- Прем’єр-міністр Гаїті Аріель Генрі подав у відставку, а новий тимчасовий уряд склав присягу під час таємної церемонії в Національному палаці в Порт-о-Пренсі. Ця подія сталася майже через два місяці після злочинного повстання, яке призвело до хаосу в столиці.
Верховний суд Бразилії оголосив, що юристи платформи X не сплатили штрафи належному банку. Штрафи, які юристи X стверджують, що були сплачені, є єдиним невиконаним заходом для поновлення роботи компанії в Бразилії.
Речниця теруправління ДБР у Хмельницькому Катерина Герасімук розповіла, що ДБР вивчає список “ухилянтів”, який знайшли під час обшуків у кабінеті керівниці Хмельницького обласного центру МСЕК Тетяни Крупи.
Станом на 16:00 суботи, 5 жовтня, від початку доби по всій лінії фронту зафіксували 67 бойових зіткнень. Найгарячішим залишається Покровський напрямок.
Цього тижня три українські атомні станції уклали угоди на зведення захисних споруд. Попри те, що Хмельницька — це найменша АЕС в Україні (має в експлуатації 2 енергоблоки), витрати на її захист сягнуть 1,7 мільярда гривень. Це найбільша сума серед усіх станцій.
Улітку 2024 року російські окупанти стратили чотирьох українських військових на території агрегатного заводу у Вовчанську за наказом командування.