Перші 10 родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали нерухомість

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Перші десять українських родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість.

Серед них – родини із Київщини та Донеччини, які обирали як квартири, так і житлові будинки.

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, щодня збільшується кількість поданих та опрацьованих заявок, щодня укладаються нові угоди купівлі-продажу. Так само збільшується кількість нотаріусів, які можуть укладати такі угоди з використанням сертифікатів. Зараз їх 677 – їх імена та регіон розташування можна знайти за посиланням.

Зокрема, у відомстві наголосили, що людина вільна у виборі регіону, де вона може придбати нову нерухомість, а також у типі нерухомості. Це може бути квартира, будинок або інвестиція в житло. Також людина вільна у виборі нотаріуса, з яким працювати.

Тож у випадку, якщо хтось навʼязує – забудовника, розробника або іншого продавця нерухомості, наполягає на зверненні до конкретного нотаріуса або якогось посередника – негайно звертайтеся до:

  • гарячої лінії з питань запобігання корупції Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури: (044) 351-48-00;
  • урядового контактного центру: 1545;
  • правоохоронних органів – Національної поліції 102 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200.

Водночас тривають виплати державної грошової допомоги на термінові та капітальні ремонти. Більш ніж 35 тисяч родин вже отримали сукупно більш ніж 3 мільярди гривень. Ці гроші витрачено виключно для придбання будівельних матеріалів або послуг.

Для отримання або компенсації на придбання житлового сертифіката або державної грошової допомоги за програмою “єВідновлення” – необхідно подати інформаційне повідомлення через застосунок або портал “Дія”, а також через Центри надання адміністративних послуг. Далі необхідно дочекатися комісії органу місцевого самоврядування (ОМС), яка зафіксує пошкодження та руйнування. Комісія за спеціальною формулою або чек-листом розрахує розмір виплати.

Наступний етап програми – виплати тим, хто бажає відновити будинок на власній земельній ділянці. Очікується запуск у найближчі 2 місяці.

Також у лютому зʼявляться перші результати експериментального обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.

З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.

Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.

Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.

Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.