Перші 10 родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали нерухомість

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Перші десять українських родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість.

Серед них – родини із Київщини та Донеччини, які обирали як квартири, так і житлові будинки.

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, щодня збільшується кількість поданих та опрацьованих заявок, щодня укладаються нові угоди купівлі-продажу. Так само збільшується кількість нотаріусів, які можуть укладати такі угоди з використанням сертифікатів. Зараз їх 677 – їх імена та регіон розташування можна знайти за посиланням.

Зокрема, у відомстві наголосили, що людина вільна у виборі регіону, де вона може придбати нову нерухомість, а також у типі нерухомості. Це може бути квартира, будинок або інвестиція в житло. Також людина вільна у виборі нотаріуса, з яким працювати.

Тож у випадку, якщо хтось навʼязує – забудовника, розробника або іншого продавця нерухомості, наполягає на зверненні до конкретного нотаріуса або якогось посередника – негайно звертайтеся до:

  • гарячої лінії з питань запобігання корупції Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури: (044) 351-48-00;
  • урядового контактного центру: 1545;
  • правоохоронних органів – Національної поліції 102 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200.

Водночас тривають виплати державної грошової допомоги на термінові та капітальні ремонти. Більш ніж 35 тисяч родин вже отримали сукупно більш ніж 3 мільярди гривень. Ці гроші витрачено виключно для придбання будівельних матеріалів або послуг.

Для отримання або компенсації на придбання житлового сертифіката або державної грошової допомоги за програмою “єВідновлення” – необхідно подати інформаційне повідомлення через застосунок або портал “Дія”, а також через Центри надання адміністративних послуг. Далі необхідно дочекатися комісії органу місцевого самоврядування (ОМС), яка зафіксує пошкодження та руйнування. Комісія за спеціальною формулою або чек-листом розрахує розмір виплати.

Наступний етап програми – виплати тим, хто бажає відновити будинок на власній земельній ділянці. Очікується запуск у найближчі 2 місяці.

Також у лютому зʼявляться перші результати експериментального обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 25 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 116 боєзіткнень.

У Павлограді російські окупанти знищили базу Медичного Добровольчого Батальйону “Госпітальєри”. Про це повідомила засновниця батальйону, народна депутатка з фракції “Європейська Солідарність” та медикиня-доброволиця Яна Зінкевич. Вона також оголосила про збір коштів для створення нової бази батальйону.

24 квітня два комітети Європейського парламенту — з питань промисловості, досліджень та енергетики, а також з питань безпеки й оборони — визначили власну позицію щодо законодавчої ініціативи про створення Європейської програми оборонної промисловості (EDIP). Профільні комітети підтримали законопроєкт, спрямований на зміцнення європейської оборонної промисловості, збільшення виробництва зброї та посилення підтримки України.

Адміністрація Дональда Трампа передала українській стороні так звану “остаточну пропозицію” щодо завершення війни з Росією, яка передбачає суттєві поступки Кремлю. Зокрема, США нібито готові визнати Крим російською територією та фактичний контроль Росії над значною частиною окупованих територій.

Армія РФ застосовує балістичні ракети “Іскандер” та північнокорейські KN-23 з касетними боєголовками, що призводить до масових жертв серед цивільного населення України, заявив керівник Центру протидії дезінформації при РНБО Андрій Коваленко після масованої атаки росіян у ніч на 24 квітня.