Перші 10 родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали нерухомість

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Перші десять українських родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість.

Серед них – родини із Київщини та Донеччини, які обирали як квартири, так і житлові будинки.

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, щодня збільшується кількість поданих та опрацьованих заявок, щодня укладаються нові угоди купівлі-продажу. Так само збільшується кількість нотаріусів, які можуть укладати такі угоди з використанням сертифікатів. Зараз їх 677 – їх імена та регіон розташування можна знайти за посиланням.

Зокрема, у відомстві наголосили, що людина вільна у виборі регіону, де вона може придбати нову нерухомість, а також у типі нерухомості. Це може бути квартира, будинок або інвестиція в житло. Також людина вільна у виборі нотаріуса, з яким працювати.

Тож у випадку, якщо хтось навʼязує – забудовника, розробника або іншого продавця нерухомості, наполягає на зверненні до конкретного нотаріуса або якогось посередника – негайно звертайтеся до:

  • гарячої лінії з питань запобігання корупції Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури: (044) 351-48-00;
  • урядового контактного центру: 1545;
  • правоохоронних органів – Національної поліції 102 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200.

Водночас тривають виплати державної грошової допомоги на термінові та капітальні ремонти. Більш ніж 35 тисяч родин вже отримали сукупно більш ніж 3 мільярди гривень. Ці гроші витрачено виключно для придбання будівельних матеріалів або послуг.

Для отримання або компенсації на придбання житлового сертифіката або державної грошової допомоги за програмою “єВідновлення” – необхідно подати інформаційне повідомлення через застосунок або портал “Дія”, а також через Центри надання адміністративних послуг. Далі необхідно дочекатися комісії органу місцевого самоврядування (ОМС), яка зафіксує пошкодження та руйнування. Комісія за спеціальною формулою або чек-листом розрахує розмір виплати.

Наступний етап програми – виплати тим, хто бажає відновити будинок на власній земельній ділянці. Очікується запуск у найближчі 2 місяці.

Також у лютому зʼявляться перші результати експериментального обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.