Перші 10 родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали нерухомість

Джерело: Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України

Перші десять українських родин отримали компенсації за знищене росіянами житло і вже придбали собі нерухомість.

Серед них – родини із Київщини та Донеччини, які обирали як квартири, так і житлові будинки.

За словами міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Кубракова, щодня збільшується кількість поданих та опрацьованих заявок, щодня укладаються нові угоди купівлі-продажу. Так само збільшується кількість нотаріусів, які можуть укладати такі угоди з використанням сертифікатів. Зараз їх 677 – їх імена та регіон розташування можна знайти за посиланням.

Зокрема, у відомстві наголосили, що людина вільна у виборі регіону, де вона може придбати нову нерухомість, а також у типі нерухомості. Це може бути квартира, будинок або інвестиція в житло. Також людина вільна у виборі нотаріуса, з яким працювати.

Тож у випадку, якщо хтось навʼязує – забудовника, розробника або іншого продавця нерухомості, наполягає на зверненні до конкретного нотаріуса або якогось посередника – негайно звертайтеся до:

  • гарячої лінії з питань запобігання корупції Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури: (044) 351-48-00;
  • урядового контактного центру: 1545;
  • правоохоронних органів – Національної поліції 102 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200.

Водночас тривають виплати державної грошової допомоги на термінові та капітальні ремонти. Більш ніж 35 тисяч родин вже отримали сукупно більш ніж 3 мільярди гривень. Ці гроші витрачено виключно для придбання будівельних матеріалів або послуг.

Для отримання або компенсації на придбання житлового сертифіката або державної грошової допомоги за програмою “єВідновлення” – необхідно подати інформаційне повідомлення через застосунок або портал “Дія”, а також через Центри надання адміністративних послуг. Далі необхідно дочекатися комісії органу місцевого самоврядування (ОМС), яка зафіксує пошкодження та руйнування. Комісія за спеціальною формулою або чек-листом розрахує розмір виплати.

Наступний етап програми – виплати тим, хто бажає відновити будинок на власній земельній ділянці. Очікується запуск у найближчі 2 місяці.

Також у лютому зʼявляться перші результати експериментального обстеження знищеного житла на тимчасово окупованих територіях.

Європейська комісія попередила Словаччину, що розпочне негайні судові заходи, якщо країна ухвалить закон, що передбачає обмеження на діяльність неурядових організацій та ЗМІ.

Заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Олександр Балануца провів переговори з послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі. Сторони зокрема обговорили нещодавно підписану угоду про підтримку України та подальшу співпрацю.

Ввечері 24 липня речник Військово-Морських сил України Дмитро Плетенчук повідомив, що Росія вивела усі свої військові кораблі з Азовського моря.

Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як делегація країни підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 24 липня. На даний час відбулося 125 бойових зіткнень.