Перші «бельгійські» танки Leopard 1 вже прямують до України

Джерело: De Standaard

7 серпня перші “бельгійські” танки Leopard 1 вирушили з Турне в Україну. Хто їх подарував – невідомо, проте спершу танки обладнають сучасними системами озброєння.

Зауважується, що Бельгія продала партію Leopard 1, які постачать ЗСУ, одначе, спершу, танки обладнають сучасним озброєнням.

Спочатку танки зупиняться у Німеччині та Італії, де їм проведуть капремонт і встановлять сучасні системи озброєння. Після чого вони вирушають на поле бою, – розповів голова приватної бельгійської компанії з продажу зброї OIP Фредді Верслюйс.

Передбачається, що має бути споряджено 50 танків Leopard 1. Раніше в Oryx припустили, що ймовірним постачальником є Нідерланди.

Джерело: De Standaard

Раніше стало відомо, що бельгійська компанія OIP готова продати техніку зі свого, ймовірно, найбільшого запасу танків у Європі за “справедливою ціною”. Власник озброєнь заявив, що хотів би бачити їх в Україні. Зокрема, йдеться про танки Leopard.

Довідка. Leopard 1 – основний бойовий танк другого покоління, був розроблений та виготовлявся у ФРН. До появи нової моделі Leopard 2 називався просто “танк Леопард”. Взятий на озброєння у 1965 році. Броня: сталева 19-21.7 мм та 10-70 мм гомогенна. Основне озброєння: 1×105 мм Royal Ordnance L7A3 L/52 нарізна гармата (13 пострілів в башті та 42 пострілів в корпусі).

Служба зовнішньої розвідки України фіксує перехід у гостру фазу ворожої інформаційної операції, яку веде РФ проти України. Зауважується, що мета – ліквідувати українську державність не на полі бою, а “у головах людей”: через делегітимізацію української влади, знецінення демократичних інституцій та нав’язування зовнішнього політичного сценарію з ознаками контрольованої капітуляції.

Глава Офісу президента України Андрій Єрмак повідомив, що у межах Bring Kids Back UA вдалося повернути ще одинадцятьох дітей з тимчасово окупованих територій та території РФ.

Нова зустріч Контактної групи з питань оборони України у “форматі Рамштайн” відбудеться 11 квітня у Брюсселі під головуванням Великої Британії та Німеччини.

Україна у березні експортувала товарів на понад $3,6 млрд  — це на 4,5% більше, ніж у березні минулого року, та на 18% більше проти лютого 2025 року. Тоді як усього за перший квартал 2025 року експорт товарів сягнув майже $9,9 млрд. 

2 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що загальний дефіцит фінансування потреб на відбудову України у 2025 році становить майже $10 млрд.