Перу запровадило надзвичайний стан через лихоманку Денге

Джерело: Associated Press

Перу оголосило надзвичайний стан у більшості своїх провінцій через збільшення кількості випадків захворювання на тропічну лихоманку Денге.

Як пояснили у виданні, надзвичайний стан у сфері охорони здоров’я дозволить уряду країни прискорити перерахування коштів в постраждалі регіони, а також перевозити лікарів і медсестер. Його вводять у 20 із 24 провінцій країни, включаючи регіони, що оточують столицю Ліму.

За даними Міністерства охорони здоров’я країни, кількість випадків захворювання на лихоманку Денге, зареєстрованих за перші сім тижнів цього року, вдвічі вища, ніж за аналогічний період 2023 року – понад 31 000 випадків.

За перші два місяці цього року від вірусу померли 32 перуанці.

“Це серйозна проблема. І вона виходить з-під контролю”, – попередив міністр охорони здоров’я Сезар Васкес минулого тижня, ще до оголошення надзвичайної ситуації.

ДОВІДКОВО. Денге – вірусна інфекція, що передається людині через укус інфікованих комарів і є поширеною в тропічному кліматі. За даними ВООЗ, у більшості людей, які захворіли на лихоманку денге, симптоми не розвиваються, але якщо вони з’являються, то можуть включати високу температуру, головний біль, ломоту в тілі, нудоту і висип.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не схвалює дій російського лідера Володимира Путіна, зокрема — обстрілів мирних міст та вбивств цивільного населення. Відповідно, це була перша заява глави Білого дому після комбінованої атаки РФ по українським містам у ніч на 25 травня.

Французька прокуратура вивчає заяву двох груп, котрі називають себе “анархістами” та стверджують, що відповідальні за масштабне знеструмлення на південному сході країни.

25 травня начальник управління комунікацій Командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат звернув увагу, що під час комбінованої атаки російські війська застосували для обстрілу ракету Х-22 після тривалої паузи.

Російський військовий флот викрав естонський хвильовий буй, який належить Інституту морських систем Талліннського технічного університету. Буй для вимірювання хвиль розташовувався за 50 кілометрів від Гіюмаа в естонській економічній зоні.

Російські війська переходять до нового етапу повітряної війни проти України, завдаючи масованих ударів сотнями дронів і десятками ракет. Зокрема у ніч на 25 травня Кремль випустив по українських містах 298 дронів і 69 ракет, — ймовірно, рекордну кількість за час повномасштабної війни.