Під час обстрілу Києва ракета влучила у медзаклад, де проходять реабілітацію військові

Джерело: Командування Медичних сил Збройних Сил України

2 січня під час масованого російського обстрілу, одна з ракет поцілила у лікарню у Києві, де проходять реабілітацію військові. Ворожа ракета не вибухнула, тім її бойова частина застрягла у підлозі першого поверху закладу.

Вранці 2 січня командувач Медичних сил ЗС України генерал-майор медичної служби Анатолій Казмірчук отримав доповідь, що  під час обстрілу Києва ворожа  ракета влучила в один з лікувальних закладів міста, де проходять реабілітацію поранені та травмовані захисники України.

Зʼясувалось, що пошкодження отримала частина будівлі. Російська ракета, на щастя, не вибухнула. Втім, та частина застрягла  в підлозі першого поверху, мала бойову частину, — зазначили у повідомленні.

Прийняли рішення про евакуацію тяжкопоранених пацієнтів до іншого лікувального закладу. Тоді як решту пацієнтів перевели в  безпечні місця на території лікарні.

Тим часом сапери вилучили бойову частину ракети.

Зауважується, що завдяки злагодженій роботі фахівців з території закладу прибрали й інші великі уламки ракети.

Постраждалих внаслідок обстрілу не було.

Станом на вечір лікувальний заклад вже працює у штатному режимі.

Зауважимо, протягом 2 січня війська РФ масовано атакували Україну ударними безпілотниками та ракетами. Більшість ворожих цілей збито. Противник застосував 135 засобів повітряного нападу: ракети різних типів та ударні БпЛА. Тоді як 29 грудня війська РФ здійснили наймасованішу повітряну атаку по Україні, випустивши загалом 158 повітряних цілей. Більшість із них вдалось збити.

Окрім того, уночі 2 січня окупанти випустили по Україні 35 ударних БпЛА. Всі було знищено.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.

Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. 

Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов повідомив, що у Росії діє система катувань для українських полонених. За це відповідають окремі люди, яких спеціально навчають тортур.

Голова Європейського парламенту Роберта Мецола підтримала надання Україні ракет дальнього радіуса дії для захисту від Росії.

Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.