Під час візиту до Одеси Пісторіус оголосив про новий оборонний пакет на €500 млн

Джерело: tagesschau

30 травня міністр оборони ФРН Борис Пісторіус прибув до Одеси з неанонсованим візитом та оголосив про новий пакет військової допомоги у півмільярда євро.

З міркувань безпеки візит глави Міноборони Німеччини Бориса Пісторіуса до Одеси до кінця тримався у секреті.

Ми продовжуватимемо підтримувати вас у ваших оборонних діях, — заявив міністр ввечері 30 травня на зустрічі зі своїм українським колегою Рустемом Умеровим.

У новому пакеті військової допомоги Німеччина спорядить Україні велику кількість ракет для систем ППО Iris-T, безпілотники для розвідки та ведення бойових дій у Чорному морі, необхідні запчастини для артилерійських систем, які постачає Німеччина, запасні двигуни для танків Leopard, мільйон патронів для стрілецької зброї.

Пісторіус акцентував, що низка озброєнь вже готова до відправки. З 2025 року також розпочнеться постачання 18 найновіших самохідних гаубиць RCH-155.

Окрім того, Німеччина профінансує курси підготовки для українських техніків.

Зауважимо, у 2024 році Міноборони Німеччини запросило в уряду додаткові 3,8 млрд євро на військову допомогу Україні.

Цього року уряд ФРН виділив 7,1 млрд євро на військову допомогу Україні. Німеччина скеровує ці кошти для оплати військових товарів, які Україна купує безпосередньо у промисловості. Кошти також використають для фінансування перезамовлення озброєння, яке бундесвер передав українській армії. З цієї суми майже всі кошти вже розплановані, лише 300 млн євро залишаються вільними для закупівлі нової зброї та боєприпасів.

Тому, Міністерство оборони має намір отримати додаткові 3,8 млрд євро на допомогу Україні цього року. За інформацією BILD, голова міноборони ФРН Борис Пісторіус поговорив минулого тижня з канцлером та міністром фінансів. Надпланові витрати мають подати парламенту на затвердження у червні.

У бюджеті наступного року Міноборони ФРН заклало рекордну суму 15 млрд євро на допомогу Україні.

Раніше ми повідомляли, що канцлер Олаф Шольц разом із главами урядів країн Північної Європи запевнив Україну у подальшій підтримці.

З початку повномасштабного російського вторгнення в лютому 2022 року Німеччина надала або пообіцяла надати Україні озброєння на 28 мільярдів євро.

Варто додати, що Україна продовжує залишатися основною країною-отримувачем німецького експорту озброєння. На перший квартал року понад 70% схвалених урядом ФРН коштів отримає наша країна. Згідно з попередніми даними, у першому кварталі 2024 року у Німеччині видано дозволи на остаточний експорт озброєнь на суму близько 5,2 млрд євро.

Водночас основною країною-отримувачем стала Україна, для котрої схвалили експорт озброєнь на суму близько 3,8 млрд євро.

З часткою 74% від загальної схваленої вартості за перший квартал 2024 року Україна продовжує залишатися головною країною-реципієнтом німецького експорту зброї. Ці цифри є відображенням тривалої та далекосяжної підтримки Німеччиною України в її самообороні від російської агресивної війни, яка порушує міжнародне право, – мовиться у повідомленні.

Нещодавно уряд Німеччини запустив ініціативу з пошуку додаткових засобів протиповітряної оборони, які можна передати Україні на тлі посилення російських обстрілів.

Федеральний уряд ФРН виступає з новою ініціативою щодо надання Україні додаткових засобів протиповітряної оборони.

З цією метою міністерка закордонних справ Анналена Бербок та глава Міноборони Борис Пісторіус комунікують з союзниками. Адресатами є партнери в НАТО та Європейському Союзі, а також треті країни, зазначив речник МЗС, не надаючи додаткових подробиць.

19 червня Державний секретар США Ентоні Блінкен запевнив, що саміт Північноатлантичного альянсу, котрий відбудеться на початку липня у Вашингтоні, зосередиться на зміцненні допомоги Україні у довгостроковій перспективі.

Видання The Economist проаналізувало дезінформаційну кампанію проти першої леді України Олени Зеленської та визначило ключові інструменти російської пропаганди.

Акторка Національного драмтеатру імені Лесі Українки Марія Агапітова поповнила лави ЗСУ.

19 червня відбувся завершальний раунд переговорів щодо безпекової угоди з ЄС із заступником Генерального секретаря Європейської служби зовнішньої діяльності з питань миру, безпеки та оборони Шарлем Фрізом.

Води Дністровського водосховища – одного з найважливіших водних джерел України, наразі інтенсивно використовуються частково для виробництва електроенергії та виконання міжнародних зобов’язань по спуску води, що призводить до різких коливань рівня води, що завдають великої шкоди екосистемі водойми.