Під час заколоту Пригожина ПВК «Вагнер» мала намір захопити ядерну зброю, розміщену на базі «Воронеж-45»

Джерело: Reuters

24 червня, коли підрозділи ПВК “Вагнер” розпочали заколот та рухалися до Москви, частина військових машин поїхала в напрямку укріпленої російської армійської бази, де зберігається ядерна зброя.

Голова військової розвідки України Кирило Буданов в ексклюзивному інтерв’ю заявив, що “Вагнер” пішов набагато далі та добрався до ядерної бази Воронеж-45. Він зазначив, що їхній намір полягав у тому, щоб отримати невеликі ядерні пристрої радянських часів.

“Тому, що якщо ви готові боротися до останнього, то це один з об’єктів, який значно підвищує ставки”, – сказав Буданов.

Єдиною перешкодою між ПВК “Вагнер” і ядерною зброєю, за словами Буданова, були двері до ядерного сховища. 

“Двері сховища були зачинені, і вони не потрапили в технічну частину”.

Джерело, близьке до Кремля, підтвердило частину розповіді Буданова. 

“Їм вдалося потрапити в зону особливого інтересу, в результаті чого американці захвилювалися через те, що там зберігаються ядерні боєприпаси”, – зазначено в повідомленні.

Згідно з даними США, Росія втратила понад 4000 танків під час повномасштабної війни з Україною. Ця кількість майже дорівнює всьому танковому контингенту США, заявив Верховний головнокомандувач об’єднаними Збройними силами НАТО в Європі, генерал Кристофер Каволі на слуханнях у Комітеті з питань збройних сил Сенату США в Вашингтоні 3 квітня.

Внаслідок чергового російського обстрілу у Харкові збільшилася кількість загиблих та постраждалих осіб.

Головнокомандувач Об’єднаних збройних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі запевнив, що  Україна отримає додаткові винищувачі F-16, поки українські пілоти проходять навчання. 

Пізно ввечері російські війська вдарили по Харкову безпілотниками. Ворог завдав удару по Новобаварському районі. Відомо про загиблого та 29 постраждалих.

Після трьох років війни, коли стало очевидно, що російська армія не здатна зламати Україну. Однак, лідер РФ Володимир Путін продовжує відмовлятися від припинення вогню. Попри певні тактичні успіхи, як, наприклад, вибиття українців з Курської області, шанси на перемогу військовим шляхом у Росії залишаються мінімальними. Військові втрати і економічні труднощі вказують на наближення кінця війни, однак Путін не зупиняє агресію.