Під державне управління передали майно експрезидента АТ «Мотор Січ» Богуслаєва

Джерело: ФДМУ

Відповідно до рішення Вищого антикорупційного суду майно В’ячеслава Богуслаєва та Петра Кононенка стягнуто в дохід держави та передано до державного управління.

Зокрема мовиться про частки або 100% компаній Богуслаєва: ТОВ “Золота айстра”, ТДВ “Страхова компанія “Мотор-Гарант”, ТОВ “Вінницький авіаційний завод”, ОВ “Вертольоти МСБ”, АТ “Мотор-Банк” та ПрАТ “Азов Трейд-ХХІ”. А також вся нерухомість та земельні ділянки розташовані у Запоріжжі або області.

Тоді як частки компаній, які належали Кононенку — це ТОВ “Жекон”, ТОВ “Перспектива-високі технології” та ПрАТ “Промзапал”.

Крім того, у дохід держави стягнуті грошові кошти В’ячеслава Богуслаєва. Мовиться про кошти у розмірі більше як 633 млн грн.

Понад 600 млн в гривневому еквіваленті ФДМУ передає у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. З них вже перераховано 287,3 млн гривень. Фонд продовжує роботу з націоналізованими активами. Майно окупантів, колаборантів та ворогів України має працювати на користь країни!, — наголосив голова ФДМУ Віталій Коваль.

Фонд здійснить заходи моніторингу активів. Зокрема мова про аналіз наявності накладених арештів та подальше їх зняття, інвентаризації (обстеження) з фотофіксацією, здійснення перереєстрації за державою в особі Фонду тощо. Тільки після цього ФДМУ прийматиме рішення про економічно обґрунтоване управління або реалізацію таких активів.

Зауважимо, 18 квітня колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до колишнього президента АТ “Мотор Січ” і директора представництва товариства в м. Москва, російського підприємця та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.

У жовтні 2023 року Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.

Крім того, у межах кримінального провадження наклали арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.

Зауважимо, раніше Солом’янський райсуд Києва продовжив запобіжний захід експрезиденту компанії “Мотор Січ” Вячеславу Богуслаєву та начальнику департаменту з зовнішньої економічної діяльності Олегу Дзюбі. Згідно з рішенням, обоє перебуватимуть під вартою без права на заставу до 10 червня.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення проти експрезидента “Мотор Січі” за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

При цьому його підлеглий – очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства – обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення.

Раніше стало відомо, що В’ячеслав Богуслаєв має російське громадянство з 2000 року. Також СБУ оприлюднила докази його співпраці з РФ.

У жовтні Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.

Російські війська обстріляли Краматорськ на Донеччині, в результаті чого троє людей отримали поранення.

Євросоюз планує заборонити імпорт російського первинного алюмінію у межах 16-го пакету санкцій проти Росії. Очікується, що нові санкції Єврокомісія прийме у лютому.

Учасники Контактної групи з підтримки оборони України домовилися зустрітися наступного разу в Брюсселі за тиждень до Мюнхенської безпекової конференції, запланованої на 14-16 лютого, повідомив міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 14 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 158 бойових зіткнень.

14 січня у вечірньому відеозверненні президент Володимир Зеленський прокоментував випадки переведення авіатехніків та обслуговуючого персоналу Повітряних сил до піхоти. Глава держави запевнив, що заборонив зменшувати кількість фахівців, потрібних підрозділам ПС.