Під державне управління передали майно експрезидента АТ «Мотор Січ» Богуслаєва
Джерело: ФДМУ
Відповідно до рішення Вищого антикорупційного суду майно В’ячеслава Богуслаєва та Петра Кононенка стягнуто в дохід держави та передано до державного управління.
Зокрема мовиться про частки або 100% компаній Богуслаєва: ТОВ “Золота айстра”, ТДВ “Страхова компанія “Мотор-Гарант”, ТОВ “Вінницький авіаційний завод”, ОВ “Вертольоти МСБ”, АТ “Мотор-Банк” та ПрАТ “Азов Трейд-ХХІ”. А також вся нерухомість та земельні ділянки розташовані у Запоріжжі або області.
Тоді як частки компаній, які належали Кононенку — це ТОВ “Жекон”, ТОВ “Перспектива-високі технології” та ПрАТ “Промзапал”.
Крім того, у дохід держави стягнуті грошові кошти В’ячеслава Богуслаєва. Мовиться про кошти у розмірі більше як 633 млн грн.
Понад 600 млн в гривневому еквіваленті ФДМУ передає у Фонд ліквідації наслідків збройної агресії. З них вже перераховано 287,3 млн гривень. Фонд продовжує роботу з націоналізованими активами. Майно окупантів, колаборантів та ворогів України має працювати на користь країни!, — наголосив голова ФДМУ Віталій Коваль.
Фонд здійснить заходи моніторингу активів. Зокрема мова про аналіз наявності накладених арештів та подальше їх зняття, інвентаризації (обстеження) з фотофіксацією, здійснення перереєстрації за державою в особі Фонду тощо. Тільки після цього ФДМУ прийматиме рішення про економічно обґрунтоване управління або реалізацію таких активів.
Зауважимо, 18 квітня колегія суддів Вищого антикорупційного суду частково задовольнила адміністративний позов Міністерства юстиції України до колишнього президента АТ “Мотор Січ” і директора представництва товариства в м. Москва, російського підприємця та застосувала до них санкцію, передбачену пунктом 1-1 ч.1 ст. 4 Закону України “Про санкції”.
У жовтні 2023 року Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.
Крім того, у межах кримінального провадження наклали арешт на все майно обвинувачених на загальну суму понад 12 млрд у гривневому еквіваленті.
Зауважимо, раніше Солом’янський райсуд Києва продовжив запобіжний захід експрезиденту компанії “Мотор Січ” Вячеславу Богуслаєву та начальнику департаменту з зовнішньої економічної діяльності Олегу Дзюбі. Згідно з рішенням, обоє перебуватимуть під вартою без права на заставу до 10 червня.
На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки скерували до суду обвинувачення проти експрезидента “Мотор Січі” за чотирма статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 114-1 (перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
При цьому його підлеглий – очільник Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства – обвинувачується за трьома статтями Кримінального кодексу України: ч. 4 ст. 111-1 (колабораційна діяльність); ст. 111-2 (пособництво державі-агресору); ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).
Зловмисникам загрожує до 15 років ув’язнення.
Раніше стало відомо, що В’ячеслав Богуслаєв має російське громадянство з 2000 року. Також СБУ оприлюднила докази його співпраці з РФ.
У жовтні Служба безпеки України спільно з Офісом генерального прокурора завершила розслідування і передала до суду обвинувальний акт щодо експрезидента АТ “Мотор Січ” і директора Департаменту зовнішньоторговельної діяльності підприємства, які підозрюються в роботі на РФ.
- Співробітники Служби безпеки України затримали трьох зловмисників, які планували вивезти з України обладнання для винищувачів МіГ-29.
- Служба безпеки України ліквідувала масштабну схему постачання до РФ стратегічно важливої продукції для атомної енергетики та нафтогазової галузі країни-агресорки.
- Правоохоронці викрили схему незаконного виробництва і продажу пального, до якої причетний кум Медведчука із Закарпаття.
- На Закарпатті правоохоронці викрили місцевого підприємця, який допомагав Росії виробляти високотехнологічне обладнання для військових кораблів.
У червні сили протиповітряної оборони знищили 4750 ворожих повітряних цілей, якими Росія атакувала Україну.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
За червень загальні втрати живої сили російських окупантів склали 32 420 осіб.
30 червня спецпредставник президента США Дональда Трампа Кіт Келлог назвав безпідставними звинувачення прессекретаря Володимира Путіна Дмитра Пєскова щодо відсутності прогресу в мирних переговорах з РФ.
Перспективи України на фронті викликають дедалі більше занепокоєння як у Києві, так і серед низки лідерів ЄС. За оцінками військових, і російська, і українська армії близькі до виснаження. Втім, якщо РФ здатна підтримувати нинішню інтенсивність бойових дій ще близько року, то Україна може досягти межі витривалості вже за шість місяців – у разі, якщо не отримає значної військової підтримки.