Підірве наступальний потенціал: в ISW проаналізували втрати РФ у техніці під Авдіївкою

Джерело: ISW

В Інституті вивченні війни вважають, що, ймовірно, великі втрати військ РФ у техніці навколо Авдіївки підірвуть наступальний потенціал росіян у довгостроковій перспективі.

Фахівці зауважили, що напередодні речник Таврійського угруповання військ України полковник Олександр Штупун повідомив, що з 10 жовтня російські війська зазнали 5000 вбитих і поранених і 400 одиниць бронетехніки поблизу Авдіївки та Мар’їнки.

Супутникові знімки також свідчать, що російські військові в період з 10 по 20 жовтня в районі Авдіївки втратили щонайменше 109 одиниць військової техніки, в основному бойових броньованих машин і танків.

Український офіцер запасу заявив, що російські сили, схоже, використовують менше бронетехніки поблизу Авдіївки, хоча російські війська, можливо, перегруповуються для поновлення великих механізованих штурмів, як це було між початковими механізованими штурмами 10 жовтня та другою серією великих механізованих штурмів 19 і 20 жовтня.

Російське командування перекинуло додаткові сили на ділянку фронту до Авдіївки, щоб компенсувати значні втрати в живій силі та зберегти здатність російських військ підтримувати наступальні зусилля, що тривають.

Однак, на думку аналітиків, військам РФ буде важко компенсувати втрати техніки, зокрема бронетехніки.

В ISW нагадали, що широкомасштабні втрати та нестача російської техніки в перший рік повномасштабного вторгнення значно обмежили здатність Росії вести ефективну механізовану маневрову війну під час наступу російських військ взимку-навесні 2023 року, сприяючи подальшим втратам під час безладних механізованих штурмів поблизу Вугледара у січні-лютому 2023.

Ці втрати, додали фахівці,мовріно завадили окупантам здійснити постійні механізовані штурми в інших частинах України під час зимово-весняного наступу 2023 року.

“Нещодавні втрати російської техніки навколо Авдіївки видаються набагато більшими, ніж попередні втрати техніки навколо Вугледара. Залишається незрозумілим, чи перспектива подальших втрат важкої техніки утримає російське командування від початку чергової серії великих механізованих штурмів поблизу Авдіївки”, – мовиться у звіті.

Експерти резюмували, що для компенсації втраченої техніки РФ мобілізувала свій оборонно-промисловий комплекс, проте не так масштабно, аби відновити великі втрати на полі бою в Україні.

“Нещодавні втрати російської техніки навколо Авдіївки, ймовірно, призведуть до ще більшої нестачі російської техніки та перешкод для будь-якого прогресу, якого російські військові досягли у розв’язанні проблем із погіршенням можливостей механізованого маневру”, – додали в ISW.

30 січня президент Володимир Зеленський підписав Закон 4188-IX “Про внесення змін до Закону України “Про природно-заповідний фонд України” щодо забезпечення збереження територій та об’єктів природно-заповідного фонду”.

Бюджетний комітет Німеччини закликав міністра фінансів Йорга Кукіса схвалити додаткові 3 мільярди євро (3,13 мільярда доларів) військової допомоги Україні, повідомили джерела.

Для завершення війни проти України необхідно тиснути на Росію, адже саме Москва виступає агресором, наголосила глава дипломатії Європейського Союзу Кая Каллас. Вона зазначила, що США повністю поділяють цю думку.

Хмельницька обласна рада має намір витратити 645 тисяч гривень на висвітлення своєї діяльності у 2025 році, повідомила пресслужба у відповідь на інформаційний запит ІМІ.

Глава РФ Володимир Путін неодноразово нахвалював міжконтинентальну балістичну ракету “Сармат”, стверджуючи, що “аналогів у світі немає”, і кілька років обіцяв, що ось-ось поставить її на бойове чергування. Пропагандисти Путіна погрожували за допомогою “Сармата” стерти Велику Британію та Страсбург, де знаходиться Європарламент. Проте низка випробувань завершилася провалом: Росія не має необхідних компетенцій для створення таких ракет, якими ще за радянських часів займалися українські конструкторські бюро, повідомляють експерти.