Підозрюваного у справі Нацкінематеки екстрадували з Польщі до України

Джерело: САП

Польща здійснила екстрадицію до України одного з підозрюваних у справі щодо заволодіння нерухомістю (14 будівель) ДП “Національна кінематека України” вартістю майже 42 млн грн, а саме колишнього керівника товариства, яке протиправно набуло у власність обʼєкти нерухомості.

24 вересня слідчий суддя ВАКС застосував до підозрюваного запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 10 млн грн.

Упродовж 2016-2019 років організатори злочинної схеми розробили план санації ДП “НКУ”, яке умисно утримувалося в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіння майном підприємства за цінами, нижче ринкових. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП, котрі погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеній ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Загалом у справі повідомили про підозру дев’ятьом особам, серед яких заступниця міністра культури (2014-2019 рр.); начальник управління Мінкульту (2017-2020 рр.); перший заступник генерального директора ДП “НКУ” (2016-2019 рр.); арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП “НКУ” (2019-2020 рр.) та інші.

Стосовно чотирьох учасників злочину суд затвердив угоди про визнання винуватості, за якими на допомогу ЗСУ засуджені перерахували 43,5 млн грн.

Вказане майно повернули у власність держпідприємства “Національна кінематека України”.

Довідка. 1 лютого 2023 року САП і НАБУ повідомили сімом особам про підозру у заволодінні нерухомістю держпідприємства «Національна кінематека України» (далі – ДП «НКУ»), а саме 14 будівлями та спорудами на околиці Києва, орієнтовна вартість яких становить майже 42 млн грн.

Серед фігурантів:

  • заступниця міністра культури України (2014-2019 рр.)
  • начальник управління Міністерства культури України (2017-2020 рр.)
  • перший заступник генерального директора ДП (2016-2019 рр.)
  • арбітражний керуючий – керуючий санацією ДП (2019-2020 рр.)
  • два організатори злочинної схеми – бенефіціарні власники низки ТОВ
  • керівник ТОВ – покупець майнового комплексу ДП.

Дії учасників злочину кваліфіковані за ч. 5 ст. 191 та ч. 1 ст. 366 з урахуванням ступеня співучасті.

За версією слідства, упродовж 2016-2019 рр. організатори злочинної схеми розробили план санації ДП, яке перебувало в скрутному фінансовому становищі, з метою заволодіти майном підприємства за цінами, нижче ринкових. Для цього вони залучили посадовців Мінкультури й ДП, які погодили незаконний план санації, і забезпечили перемогу в аукціоні з продажу майна наперед визначеної ТОВ, яка до того ж придбала будівлі за заниженою ціною.

Зібрані під час розслідування САП і НАБУ матеріали стали підґрунтям для невизнання та скасування Господарським судом міста Києва результатів аукціону з продажу майна ДП “Національна кінематека України”. Законність та обґрунтованість цього рішення підтвердив Верховний Суд, що забезпечило повернення у власність державного підприємства незаконно втраченої нерухомості.

Аналізуючи світові музичні хіти з 1950 по 2022 рік, вчені Маделін Гамільтон і Маркус Пірс з Лондонського університету королеви Марії виявили, що мелодії стають менш складними, що пов’язано з появою нових музичних жанрів.

Президент США Джо Байден під час зустрічі з українським лідером Володимиром Зеленським оголосив про новий пакет військової допомоги Україні на $2,4 млрд.

Сполучені Штати та Європейський Союз ведуть переговори про надання Україні фінансової допомоги на суму $50 мільярдів, використовуючи прибутки від заморожених активів Росії.

Компанія Luminate, яка займається аналітикою та дослідженнями продажів на музичному ринку США, заявила, що кількість прослуховувань композицій репера Шона Diddy Комбса виросла в середньому на 18,3% протягом тижня після його арешту порівняно з попередніми 7 днями.

Дмитро Гуменюк, військовослужбовець Державної прикордонної служби України, отримав біонічний протез руки після тяжкого поранення, яке сталося понад рік тому. Протез був оплачений громадською організацією «Фундація Течія», заснованою меценатом Олегом Кротом.