Підприємцям, які виготовляли непридатні для використання боєприпаси, повідомили про підозру
Джерело: Офіс генпрокурора
Правоохоронці повідомили про підозру у шахрайстві двом підприємцям, які виготовили неякісні боєприпаси.
Згідно з даними, про підозру повідомили подружжю – екскерівникам двох приватних підприємств.
За даними слідства, одне з комерційних підприємств, яке було субпідрядником у виконанні державного оборонного замовлення на виготовлення артилерійських снарядів, одержало від Міноборони попередню оплату в сумі понад 2,8 млн грн.
За ці кошти підприємство закупило в іншого субпідрядника порох, який не відповідав вимогам технічних умов.
Таким чином, надалі підприємство передало Міноборони боєприпаси, як непридатні для використання. Непридатна партія не допущена до застосування у Збройних Силах України.
Під час досудового розслідування перевіряється можлива причетність окремих службових осіб Міністерства оборони України до вчинення кримінального правопорушення.
- Правоохоронці повідомили про підозру директору підрядної організації, який закупив для військової частини форменний одяг, що не відповідає технічним умовам та не може використовуватись за цільовим призначенням. Цим самим підозрюваний завдав збитків на суму 35 мільйонів гривень.
“Масштабні” санкції, котрі європейські лідери погрожують запровадити проти Росії, якщо Володимир Путін не погодиться на припинення вогню в Україні, постають перед серйозними політичними перешкодами та потребуватимуть підтримки США для досягнення успіху, попередили посадовці та дипломати.
Служба безпеки Швеції (SAPO) затримала підозрюваного у шпигунстві дипломата, котрий раніше працював у кількох посольствах за кордоном.
Новообраний Папа Римський Лев XIV розглядає можливість першого візиту до України.
Станом на вечір 13 травня польські учасники акції, котрі перешкоджали руху вантажних транспортних засобів, завершили блокування пункту пропуску “Дорогуськ”
Російська економіка перебуває у гіршому стані, ніж це подає офіційна статистика Кремля, мовиться у звіті Стокгольмського інституту перехідної економіки (SITE), підготовленому для міністрів фінансів ЄС. Хоча Росія заявляє про зростання ВВП на 4,3% у 2024 році, експерти SITE вважають ці цифри недостовірними через ймовірне заниження інфляції та приховані витрати на війну проти України.