Підрив дамби Каховської ГЕС завдав Україні збитків на 14 мільярдів доларів – ООН

Джерело: звіт ООН

Внаслідок підриву російськими військами дамби Каховської ГЕС Україні завдано збитків на суму майже 14 мільярдів доларів, посиливши й без того катастрофічні наслідки повномасштабного вторгнення РФ – мовиться у новому звіті, представленому Урядом України та Організацією Об’єднаних Націй.

У документі зазначили, що початкова оцінка загальних потреб у відновленні та відбудові становить 5,04 мільярда доларів. Водночас очікується, що цифра зростатиме під час проведення більш детальних оцінок.

Руйнування дамби Каховської ГЕС завдало величезної шкоди, затопивши 620 квадратних кілометрів території в чотирьох областях – Херсонській, Миколаївській, Дніпропетровській та Запорізькій, що безпосередньо вплинуло на 100 000 мешканців. Було завдано значної шкоди житлу, інфраструктурі, навколишньому середовищу та культурним об’єктам, таким як історичні будівлі, музеї та культові споруди.

Окрім того, було порушено енергопостачання, постачання питної води, зрошення сільськогосподарських угідь та роботу річкового транспорту на півдні України.

Згідно з цим комплексним звітом, пряма шкода, завдана інфраструктурі та активам, становить 2,79 мільярда доларів, а розмір збитків перевищує 11 мільярдів доларів, причому тривалий вплив на довкілля є найбільшою проблемою. Прямі пошкодження інфраструктури та активів були найбільшими в енергетичному та житловому секторах.

За оцінками звіту, загальні потреби у відновленні та відбудові становлять 5,04 мільярда доларів, з яких 1,82 мільярда доларів будуть потрібні у найближчій перспективі.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.