Підсанкційний Усманов залишив посаду президента Міжнародної федерації фехтування
Джерело: FIE
Міжнародна федерація фехтування поінформувала, що російський мільярдер Алішер Усманов “добровільно” припинив виконання повноважень президента організації.
Нині тимчасовим президентом призначили члена виконавчого комітету від Греції Емануеля Каціадакіса.
Усманова обрали на посаду 30 листопада. Рішення викликало обурення громадськості. Він повернувся на посаду, котру залишив після запровадження санкцій США та Євросоюзу у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
71-річний Усманов, котрий у минулому займався фехтуванням, очолював федерацію з 2008 року та інвестував у розвиток мільйони доларів. У березні 2022 року він призупинив свої обов’язки через санкції, проте оголосив про намір відстоювати “репутацію” у судах, заперечуючи “наклепницькі звинувачення”.
Кандидатуру Усманова підтримали 103 зі 156 країн-членів FIE, включно з кількома державами Євросоюзу. На виборах він обійшов шведського бізнесмена та олімпійського фехтувальника Яна Стена Отто Дракенберга, за котрого проголосували 26 делегатів.
Своєю чергою, Федерація фехтування України та вся українська фехтувальна спільнота засудила рішення конгресу Міжнародної федерації фехтування. Тоді у пресслужбі наголосили, що проведення виборів голови організації на батьківщині підсанкційного російського олігарха в Узбекистані, а також “дострокове поширення керівництвом FIE листа на підтримку Усманова понад 100 національними федераціями” вказало на “наперед написаний сценарій”.
Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний також засудив переобрання російського мільярдера. Глава відомства нагадав, що Росія щоденно, протягом понад тисячі днів бомбить житлові будинки українців, вбиває наших цивільних і спортсменів, нищить спортивні об’єкти.
У такі часи РФ і все, що з нею пов’язане, повинні бути відсторонені від міжнародних організацій. Алішер Усманов — наближений до російського диктатора олігарх, який перебуває під міжнародними санкціями та є спонсором війни проти України. Його повернення на керівну посаду у міжнародному спорті — це пряма зневага до цінностей людяності та спорту, а також до Українців, яких катують та вбивають російські окупанти, – наголосив міністр.
Він заявив, що цей “ганебний факт” є ще одним доказом того, що процеси прийняття рішень в міжнародних спортивних інституціях, їх прозорість та демократичність сьогодні як ніколи мають бути у фокусі уваги суспільства. Додав, що бути за одним столом з представниками країни-терориста неприпустимо.
Тоді Бідний закликав міжнародну спільноту спільно робити все можливе, щоб “відновити справедливість та цінності у міжнародному спорті”.
Усманов заснував інвестиційну групу USM, що базується в Росії, та контролює компанію “Металлоінвест”, яка займається видобутком залізної руди. Його статки оцінюють у $13 мільярдів за версією Bloomberg Billionaires Index.
Після російського військового вторгнення в Україну в лютому 2022 року Алішер Усманов, як і багато інших російських бізнесменів та політиків, підпав під санкції Євросоюзу, США, Великої Британії, Японії, Канади, Австралії тощо. Рішення обґрунтували тим, що Усманов має “особливо тісні зв’язки” з російським президентом Путіним та “активно підтримує дестабілізацію України”.
- Вищий суд Євросоюзу відхилив апеляцію російсько-узбецького олігарха Алішера Усманова щодо виключення зі санкційного списку ЄС.
- Раніше у Мін’юсті акцентували, що через Групу USM здійснюється значне сприяння РФ у веденні війни, яке відбувається шляхом сплати податків та зборів до державного бюджету РФ, також у матеріально-технічному забезпеченні, шляхом постачання телекомунікаційних послуг правоохоронним органам та військовим підрозділам збройних сил РФ.
- Апеляційна палата ВАКС залишила без змін рішення першої інстанції, а апеляційні скарги фірм російського бізнесмена Алішера Усманова без задоволення.
У Філадельфії, штат Пенсильванія, США, 102-річна Марджорі Фітерман та 100-річний Бернард Літтман встановили світовий рекорд, ставши найстаршою парою, котра офіційно взяла шлюб. Сумарний вік чоловіка і дружини становить 202 роки та 271 день.
Станом на 1 грудня обсяг ліквідних активів Фонду національного добробуту (ФНД) Росії зменшився до $53,8 млрд. З початку року вільні кошти фонду, створеного для фінансування пенсій, а нині використовуваного для покриття бюджетних дефіцитів, скоротилися ще на $2,1 млрд.
У Львові помер фотограф Михайло Французов, повідомив професор УКУ Богдан Шумилович. Митцю було 68 років. Донька і три його онучки загинули внаслідок ракетного обстрілу Львова у вересні.
5 грудня землетрус магнітудою 7 стався біля північного узбережжя Каліфорнії, що призвело до попередження про цунамі на узбережжі Каліфорнії й Орегону.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 5 грудня. На даний час відбулося 170 бойових зіткнень.