Підсанкційний Усманов залишив посаду президента Міжнародної федерації фехтування

Джерело: FIE

Міжнародна федерація фехтування поінформувала, що російський мільярдер Алішер Усманов “добровільно” припинив виконання повноважень президента організації.

Нині тимчасовим президентом призначили члена виконавчого комітету від Греції Емануеля Каціадакіса.

Усманова обрали на посаду 30 листопада. Рішення викликало обурення громадськості. Він повернувся на посаду, котру залишив після запровадження санкцій США та Євросоюзу у відповідь на повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

71-річний Усманов, котрий у минулому займався фехтуванням, очолював федерацію з 2008 року та інвестував у розвиток мільйони доларів. У березні 2022 року він призупинив свої обов’язки через санкції, проте оголосив про намір відстоювати “репутацію” у судах, заперечуючи “наклепницькі звинувачення”.

Кандидатуру Усманова підтримали 103 зі 156 країн-членів FIE, включно з кількома державами Євросоюзу. На виборах він обійшов шведського бізнесмена та олімпійського фехтувальника Яна Стена Отто Дракенберга, за котрого проголосували 26 делегатів.

Своєю чергою, Федерація фехтування України та вся українська фехтувальна спільнота засудила рішення конгресу Міжнародної федерації фехтування. Тоді у пресслужбі наголосили, що проведення виборів голови організації на батьківщині підсанкційного російського олігарха в Узбекистані, а також “дострокове поширення керівництвом FIE листа на підтримку Усманова понад 100 національними федераціями” вказало на “наперед написаний сценарій”.

Міністр молоді та спорту України Матвій Бідний також засудив переобрання російського мільярдера. Глава відомства нагадав, що Росія щоденно, протягом понад тисячі днів бомбить житлові будинки українців, вбиває наших цивільних і спортсменів, нищить спортивні об’єкти.

У такі часи РФ і все, що з нею пов’язане, повинні бути відсторонені від міжнародних організацій. Алішер Усманов — наближений до російського диктатора олігарх, який перебуває під міжнародними санкціями та є спонсором війни проти України. Його повернення на керівну посаду у міжнародному спорті — це пряма зневага до цінностей людяності та спорту, а також до Українців, яких катують та вбивають російські окупанти, – наголосив міністр.

Він заявив, що цей “ганебний факт” є ще одним доказом того, що процеси прийняття рішень в міжнародних спортивних інституціях, їх прозорість та демократичність сьогодні як ніколи мають бути у фокусі уваги суспільства. Додав, що бути за одним столом з представниками країни-терориста неприпустимо.

Тоді Бідний закликав міжнародну спільноту спільно робити все можливе, щоб “відновити справедливість та цінності у міжнародному спорті”.

Усманов заснував інвестиційну групу USM, що базується в Росії, та контролює компанію “Металлоінвест”, яка займається видобутком залізної руди. Його статки оцінюють у $13 мільярдів за версією Bloomberg Billionaires Index.

Після російського військового вторгнення в Україну в лютому 2022 року Алішер Усманов, як і багато інших російських бізнесменів та політиків, підпав під санкції Євросоюзу, США, Великої Британії, Японії, Канади, Австралії тощо. Рішення обґрунтували тим, що Усманов має “особливо тісні зв’язки” з російським президентом Путіним та “активно підтримує дестабілізацію України”.

Данська пивоварна компанія Carlsberg продасть свої активи в російській компанії “Балтика” за $320 млн, що дозволить залишити ринок РФ.

5 грудня перед виступом глави МЗС РФ Сергія Лаврова на засіданні ОБСЄ представники низки делегацій влаштували демарш та залишили залу.

5 грудня міністр оборони Рустем Умєров повідомив, що міжнародні партнери профінансують частину з понад 30 000 українських далекобійних дронів, котрі постачать на озброєння Силам оборони у 2025 році. 

Голлівудська акторка Ембер Герд, колишня дружина Джонні Деппа, чекає на другу дитину.

У Британії на аукціоні продали рідкісне перше видання книги про Гаррі Поттера за 45 000 фунтів стерлінгів.