«Підтримка Києва — це питання безпеки США»: сенатор Марк Келлі після візиту до України
Джерело: Марк Келлі/Facebook
Сенатор Марк Келлі 10 березня повернувся з України та поділився враженнями про ситуацію на місці, акцентувавши важливість підтримки Києва у війні проти Росії.
Після подорожі він висловив захоплення українським народом, а також заявив, що поінформує політиків у Вашингтоні про важливість підтримки України. Сенатор наголосив, що, попри бажання всіх швидко завершити війну, будь-яка угода повинна захищати безпеку України та не може бути вигідною для Путіна.
Ця війна розпочалася з того, що Путін думав, що за три дні візьме Київ і контролюватиме всю Україну. Тепер, через три роки, цього не сталося. Американська та союзницька підтримка були одними з основних факторів, але я побачив, як зупинка цієї допомоги зараз ризикує всім, за що поклали своє життя так багато українців, — зазначив Келлі.
Сенатор відвідав київський шпиталь, де поранені армійці ділилися своїми історіями. Лікарі розповіли про звірства, зокрема, про сексуальні злочини, скоєні російськими військовими. Келлі наголосив, що Росія є країною, що скоює воєнні злочини, і висловив упевненість у необхідності притягнення Путіна до відповідальності.
Він також обговорив важливість підтримки українських пілотів та доступу до американської розвідки, що значно підвищує ефективність їхніх операцій. Зупинка цієї допомоги лише послаблює Україну та допомагає росіянам, пояснив він.
Згадуючи зустріч з українськими студентами-інженерами, котрі допомагають створювати новітню військову техніку, Келлі зазначив, що Україна має оборонну промисловість, з якою США повинні навчитися співпрацювати, а не гальмувати її розвиток.
Він також наголосив, що безпека України пов’язана з безпекою США. Якщо Америка залишить Україну без підтримки, це ослабить її союзників та створить загрозу для стабільності на міжнародній арені, зокрема, щодо Тайваню та Китаю. Сенатора закликав “зміцнювати наші альянси, а не ослаблювати їх”.
Зрештою, якщо ми підтримаємо Україну, вони будуть поруч з нами. Ця країна має бойовий дух і глибину досвіду, яких немає у світі сьогодні. Це ті люди, яких ви хочете мати у своєму кутку. Моя мета в Сенаті полягає в тому, щоб утримати нас від воєн. Я думаю, що це справедливо для більшості ветеранів бойових дій, таких як я. Ми хочемо залишитися поза боротьбою. Але коли справа йде на другий план і ми опиняємося на полі бою на чужині чи, не дай Боже, вдома, то перше, кому б я хотів зателефонувати, – це українські друзі. Я знаю, що вони будуть поруч з нами, якщо ми будемо поруч з ними, — резюмував Келлі.
Марк Келлі, котрий представляє Демократичну партію, а також є американським ветераном та колишнім астронавтом, вже втретє відвідує Україну з початку повномасштабного російського вторгнення.
- У Конгресі США почали готувати закон про посилення обмежувальних заходів проти РФ на випадок, якщо російський лідер Володимир Путін не піде на поступки і не сяде за стіл переговорів.
- Дональд Трамп заявив, що Сполучені Штати можуть невдовзі припинити паузу в обміні розвідданими з Україною, і він очікує гарних результатів на переговорах у Саудівській Аравії.
- За інформацією джерел у Пентагоні, США й надалі надають Україні розвіддані, що допомагають її військам у самозахисті, але обмежили обмін інформацією, яку українські війська могли б використати для наступу на російські сили.
У Німеччині ліпосакцію офіційно включили до переліку послуг обов’язкового медичного страхування для жінок, котрі страждають на ліпедему – порушення розподілу жирової тканини.
Днями противник прорвався у Покровськ через нестачу піхоти в українському підрозділі та помилки в оцінці обстановки. Ситуацію вдалося стабілізувати силами 155 ОМБр і 68 ОЄБр. Нині триває ліквідація диверсійної групи росіян.
21 липня Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості рішенням уряду приєднали до Міністерства оборони.
У російському полоні помер житель тимчасово окупованого Енергодара Олександр Марков. Літнього хворого чоловіка заарештували ще 8 травня 2024 року, повідомив міський голова Енергодара Дмитро Орлов.
21 липня, під час зустрічі з керівниками українських посольств, президент Володимир Зеленський закликав до поглиблення економічного та безпекового діалогу з Африкою, аби зміцнити партнерство та позбавити РФ важелів впливу у регіоні.