Підтверджено, що за кібератакою на українську енергомережу у 2022 році стоять хакери РФ
Джерело: Reuters
Американська фірма з кібербезпеки Mandiant, що входить до складу Google, у звіті в четвер, 9 листопада, заявила, що російські кібершпигуни стояли за хакерською атакою, яка порушила роботу частини енергомережі України наприкінці 2022 року.
“Ця атака являє собою останню еволюцію можливостей Росії щодо кіберфізичних атак, яка стає все більш помітною після вторгнення Росії в Україну”, — йдеться у звіті.
У жовтні минулого року потужна хвиля російських ракетних ударів по енергомережі України спричинила відключення електроенергії в багатьох частинах країни.
Хакерська група, відома в дослідницьких колах кібербезпеки під псевдонімом “Sandworm”, змогла спричинити відключення електроенергії в невстановленому районі України.
Спрацювали автоматичні вимикачі на електропідстанції одночасно з ракетним ударом. Потім група розгорнула зловмисне програмне забезпечення для видалення даних, намагаючись “замести сліди”, додають у звіті.
“Було лише кілька подібних інцидентів, більшість з яких організувала Sandworm”, — сказав аналітик Mandiant Натан Брубейкер.
- Російська Федерація використовує кібератаки для проведення інформаційних спецоперацій проти партнерів України, щоб підірвати підтримку нашої держави.
- Фахівці кіберполіції спільно з іноземними колегами в межах багаторівневої міжнародної операції знешкодили хакерське угруповання, яке атакувало 168 компаній у країнах Європи, Азії та Америки.
- Хакери, яких підозрюють у роботі на російську розвідку, націлили на десятки дипломатів у посольствах в Україні фальшиву рекламу вживаних автомобілів, намагаючись зламати їхні комп’ютери.
- Кіберфахівці Служби безпеки систематично протидіють загрозам інформаційно-підривної активності ворога та з початку року нейтралізували приблизно 4 тисячі кібератак на електронні системи центральних органів влади та критичної інфраструктури України.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.