Після атаки СБУ на російські аеродроми ФСБ щодня звітує про спійманих «шпигунів з України»

Джерело: The Moscow Times

Після того, як 1 червня СБУ виконала атаку на російські аеродроми, знищивши та пошкодивши низку ворожої авіації, ФСБ РФ щоденно почало звітувати про затримання “українських шпигунів”.

Зокрема 9 червня російська спецслужба повідомила про затримання двох громадян РФ, які нібито планували диверсії на підприємствах ОПК у Московській області.

За їхніми даними, затримані у телеграмі спілкувались з забороненою в РФ українською організацією, і за її вказівками влаштувались працювати на оборонний завод, щоб пронести туди саморобні вибухові пристрої (СВП) замасковані під павербанки.

Проти затриманих порушили справу за статтею державна зрада.

Вже 10 червня ФСБ повідомила про затримання 22-річного росіянина у Краснодарському краї, якого “СБУ завербувала через WhatsApp”. Нібито за завдання української спецслужби чоловік повинен був скоїти теракт.

За даними ФСБ, він мав взяти зі схову СВП масою 2,5 кг і підірвати адмінбудівлю одного з енергетичних об’єктів у регіонів. Щодо затримного порушено кримінальну справу, його звинувачують у підготовці до теракту та незаконному зберіганні вибухових речовин.

11 червня ФСБ знову повідомила про затримання “українського агента” у Новгородській області, який нібито готувався підірвати автомобіль “ветерана СВО”.

За версією ФСБ, затриманий – громадянин України 1997 року народження – зв’язався через телеграм з куратором у Києві та діяв за його вказівками.

Для виконання завдання він дістав зі схову СВП, але був затриманий. До цього він нібито підпалив два автомобілі з символікою “СВО”, займався розвідкою щодо критичних об’єктів та збирав дані про співробітників оборонних підприємств і керівників волонтерських організацій у регіоні.

Проти нього порушено кримінальну справу: чоловіка звинувачують у підготовці до теракту та незаконному зберіганні вибухових речовин.

Міністр закордонних справ Андрій Сибіга зустрівся з тимчасово повіреною у справах США в Україні Джулі Девіс з нагоди завершення її дипломатичної місії.

Міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський вважає, що переговори між Україною та Росією щодо врегулювання війни мають відбуватися без посередників.

У тимчасово окупованому Севастополі вже кілька днів спостерігаються перебої в роботі громадського транспорту через нестачу пального.

Російські окупанти продовжують мілітаризацію молоді на тимчасово окупованій Луганщині. У літніх таборах вони навчають підлітків із луганського осередку центру військово-спортивної підготовки “Воїн”, приділяючи особливу увагу юнакам віком 16–17 років.

Російські окупанти безпілотниками атакували Чернігів. Унаслідок ударів постраждали двоє людей.