Після розлучення жінки частіше вживають антидепресанти, ніж чоловіки, – дослідження

Джерело: The Guardian

Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.

У дослідженні, профінансованому Європейською дослідницькою радою та Академією Фінляндії, взяли участь 228,644 жителів Фінляндії у віці від 50 до 70 років у період з 1996 по 2018 рік, кожен з яких пережив розрив стосунків, розлучення або тяжку втрату в період з 2000 до 2014 року.

Зокрема 33% респондентів розірвали шлюб, 30% розійшлися зі своїм партнером і роз’їхалися, а 37% перенесли важку втрату через смерть партнера.

У період за чотири роки до розлучення 6% жінок починали приймати антидепресанти, порівняно з 3.2% чоловіків.

За шість місяців до розлучення вживання антидепресантів збільшилося на 5% у чоловіків та на 7% – у жінок.

Тоді як через рік після розлучення рівень використання антидепресантів стабілізувався, хоча в обох гендерів він залишався вищим, ніж до розлучення.

Результати вказують на те, що жінкам важче емоційно адаптуватися до розриву стосунків у пізнішому віці порівняно з чоловіками.

Дослідження також показало, що чоловіки частіше відновлювали партнерські відносини після тяжкої втрати чи розриву стосунків, ніж жінки.

Водночас зауважується, що кількість “сірих” розлучень – у віці 50 років і більше – зростає у країнах з високим рівнем доходу через старіння населення.

За словами Гевіна Скотта, партнера із сімейного права британської юридичної фірми Freeths, ці цифри “не дивують”. Він пояснив, що при більшості розлучень дружини, як і раніше, перебувають у слабшому фінансовому становищі, ніж їхні чоловіки, оскільки вони відмовилися від розвитку своєї кар’єри і стали основними опікунами дітей.

Норвегія погодилася взяти на себе половину відповідальності за захист основного транзитного вузла для іноземної військової допомоги Україні, повідомив заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної пресконференції з главою уряду Швеції Ульфом Крістерссоном у Харпсунді.

Журналісти визначили у Білорусі локацію фільтраційного табору на території держпідприємства, де військові РФ катували вивезених полонених українців.

Ввечері 28 листопада російські війська вкотре запустили ударні безпілотники по території України. Під ворожою атакою нині перебуває низка міст, зокрема столиця. Мер Києва Віталій Кличко поінформував містян про наслідки збиття дронів. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 28 листопада. Ситуація на Покровському та Курахівському напрямках залишається напруженою – ворог зосереджує там основні наступальні зусилля. Окрім того, росіяни сьогодні активно атакують на Куп’янському напрямку.

Вищий антикорупційний суд продовжив термін тримання під вартою до 26 січня 2025 року колишній очільниці Хмельницької обласної медико-соціальної експертної комісії Тетяні Крупі, знову зменшивши розмір застави з 300 млн грн до 280 млн грн.