Після вторгнення Росії 80% українців ідентифікують себе як громадяни України – КМІС
Джерело: КМІС
Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року 80% українців ідентифікують себе як громадяни України.
Соціологи показали результати відповідей українців на запитання “Ким Ви вважаєте себе в першу чергу?” з опціями, які варіюють від “мешканцем села, району чи міста” до “громадянином світу”.
Як зазначається, це запитання з початку 1990-х років ставить Інститут соціології НАН України (дані за 2022-2024 роки були зібрані КМІС).
“Як можна бачити, за останні понад 30 років можна говорити про зростання самоусвідомлення як частини української нації – якщо на початку 2000-х років лише 40% у першу чергу ідентифікували себе як громадяни України (а значна частина населення мали більш локальну ідентичність – як-от мешканець свого населеного пункту чи регіону), то далі в період до 2014 року середній показник становив 51%, у період до 2022 року – 60%”, – йдеться в повідомленні.
Зараз, після 2022 року, у середньому 80% українців ідентифікують себе як громадяни України.
При цьому вказано, що у всіх регіонах абсолютна більшість ідентифікують себе у першу чергу як громадяни України. Так, за даними опитувань КМІС у 2022-2024 роках у середньому 80% мешканців Заходу, 82% мешканців Центру, 80% мешканців Півдня і 77% мешканців Сходу вважають себе в першу чергу громадянами України.
Те саме стосується і інших категорій населення: зокрема, незалежно від етнічного походження чи мови абсолютна більшість вважають себе громадянами України. Зокрема, у період 2022-2024 років у середньому 81% українськомовних і 75% російськомовних респондентів ідентифікували себе в першу чергу як громадяни України.
“У контексті результатів далі також варто додати, що крім високої громадянської ідентифікації є чітке усвідомлення Росії як ворога (що сприяє кращій делімітації України як своєї Батьківщини): 96% на Заході, 93% у Центрі, 90% на Півдні, 88% на Сході, 96% українськомовних українців і 80% російськомовних українців погано ставляться до Росії”, – зазначено в матеріалі.
Довідка. Опитування проводилося впродовж 20 вересня – 3 жовтня 2024 року Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася Урядом України. До вибірки не включалися жителі територій, які тимчасово не контролюються владою України (водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій), а також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.
- Згідно з результатами опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС), станом жовтень 2024 року 32% опитаних українців готові до територіальних поступок, а 58% – проти.
На початку 2024 року Фонд гарантування вкладів виставив на аукціон пул активів ліквідованих російських “Сбербанку” (перейменованого у “МР Банк”) та “Промінвестбанку”, а також збанкрутілого українського “Мегабанку”. Це – комерційна нерухомість в Одесі та Сумах та право вимоги боргів по старих кредитах на загальну суму 2,8 мільярда. Однак, перемогу здобули компанії, що належать громадянам Росії.
18 грудня Генеральний секретар НАТО Марк Рютте повідомив, що Україна отримає 19 систем ППО від союзників для захисту критичної інфраструктури.
18 грудня у Брюсселі президент Володимир Зеленський зустрівся з главою Франції Емманюелем Макроном. Сторони обговорили ключові пріоритети для зміцнення оборонних спроможностей України.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 грудня. Загалом від початку цієї доби відбулося 224 бойових зіткнення.
Співзасновник Monobank Олег Гороховський опинився в центрі уваги через неоднозначний коментар стосовно моделей платформи OnlyFans. У своєму Telegram-каналі він написав: “Думаю, що для цієї категорії платників податків теж непогано зайде податок заднім числом ;)”.